Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor fegyelmeztem, összepisi...

Amikor fegyelmeztem, összepisilte magát! Érzékeny vagy én voltam túl durva?

Figyelt kérdés

Kapott egy füstölt csontot a kutya, azt rágcsálja a vackában. Pár perce valaki matatott a szobaajtónál erre elkezdett morogni (halkan, de azért morgott), erre felkeltem és kiküldtem a szobából. De nem akart megmozdulni, úgyhogy megfogtam a grabancánál, kivettem a vackából és megint mondtam, hogy "kifele" (jól tudja, hogy mit jelent), erre megindult az szobaajtó felé, de hirtelen megfordult és visszarohant a vackába! Na megint visszamentem, először mondtam, hogy "kifele", megint nem mozdult, megfogtam 2 kézzel a grabancánál és az ajtó felé penderítettem, de megint vissza akart rohanni, erélyesebben rászóltam erre eldobdta magát a hátára, de mivel én azt akartam hogy menjen ki (amit ugye esze ágában se volt megcsinálni), talpra állítottam és megint rászóltam, erre meg összepisilte magát... Úgyhogy megfogtam, rendesen felvettem és kiraktam a szobából. A pisilésért természetesen nem szidtam le.


Amíg feltakarítottam kint volt büntiben, utána visszahívtam.

(Senki nem szokta zaklatni ha rágcsálja a csontot, nem piszkáljuk, nem hecceljük, sőt, simán el is vehetem tőle ha úgy tetszik, csöndben is van olyankor. De arra nagyon mérges vagyok, ha pofátlan.)



Nem szoktam verni a kutyát, a legdurvább amit csinálok a grabancrázás. Ennyire érzékeny lenne egy ilyen határozottabb fellépésre? Vagy szerintetek túl szigorú voltam?



2014. dec. 4. 16:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és bull keverék a kutya, szóval nem egy kis törékeny virágszál és befogadott kutyus.
2014. dec. 4. 16:27
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Ajánlom a kutyaiskolát a te figyelmedbe is...
2014. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért is? Legalább egy indoklást írj.
2014. dec. 4. 16:36
 4/16 anonim válasza:
64%

A kutya menedéke a vacka. Ez az a hely, ahol nem érheti őt bántás. Semmi nem érheti őt. Ott nincs büntetés. Ott biztonság van (vissza is rohant oda újra és újra, hogy jelezze, ez a közmegegyezés!) . Büszke lennék a kutyámra, ha azt tette volna, amit az Öné. Mert morgott. Védte a házat, a szobát, a vackát és a csontját, ami az övé. Nem is várhatjuk, hogy bárkivel is megosszon egy ilyen illatos ennivalót. Nem értette, miért kapott ki, és én sem értem : ( Ha kipenderítenének a lakásomból, mint ahogy egyes történelmi korokban meg is tették, lehet, hogy én is bepisilnék. Még szép, hogy nem kapott ki ezért.

Bocsánat, de a metakommunikáció megtanulása miatt utalták Önt kutyaiskolába. További tanulságos gazdi-kutya viszonyt kívánok Muzyka

2014. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A befogadott kutya lelkileg igenis törékeny virágszál. A többit leìrták előttem.
2014. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
49%

Szerintem nem baj, hogy ez megtörtént. Legalább valahogy tudtad "fegyelmezni". Nem voltál durva, lehet, hogy érzékeny, de inkább össze volt zavarodva. Ahogy mondta valaki, hogy a vacka a legbiztonságosabb helye..

Máskor, ha történt még egyszer ilyen szituáció, elég, ha rászólva -nem a nevét mondod ki, hanem a tiltószót- megértinted úgy, mintha anyakutyus lennél. Aki a gyengéd harapással figyelmezteti a kölyköt.


Ahogy látom, hogy eléggé határozott vagy. Semmi gond. Csak összezavartad a kutyust. És látom, hogy nem neveletlen.. (Elöttem hozzászólók azt mondják, hogy menj ki vele kutyasuliba. Ha ki is mennél és elmondanád a problémát a kutyával kapcs. történetet..nem sokra mennél vele. Mert többet nem fog fordulni. Ha figyelmezteted.) De a kutyasuli nem rossz. De nem a kutyasuli oldja meg ezt a problémát. Max. szakember.

2014. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó, neked különösen, látom Te azért érted, miért "kapott ki" a kutya...


"Büszke lennék a kutyámra, ha azt tette volna, amit az Öné. Mert morgott. Védte a házat, a szobát, a vackát és a csontját, ami az övé. "

Na álljon már meg a menet! A HÁZ, a SZOBA NEM a kutyáé. És számomra tűrhetetlen, hogy rámorog egy családtagra, csak azért, mert 6 méterrel odébb el mert sétálni a szobaajtó előtt. Mindegy, hogy van-e nála csont vagy sem, családtagra morogni hatalmas pofátlanság. Döbbentem látom, hogy efelett a tény felett egyesek simán átsiklottak.



Igen, a vacok szent hely a kutyának, ugyanakkor telibesz***a, hogy én utasítottam valamire. Először, ahogy írtam is, rendesen kértem, meg se mozdult. Azért nehogy már a kutya legyen az úr a házban. És nem azért rohant vissza a vacokba, mert menedéket akart hanem mert ott volt a csont, érdekes máskor ha kiküldöm valamiért simán kimegy és nem rohangál vissza.


"A befogadott kutya lelkileg igenis törékeny virágszál. "

Fizikailag értettem a törékenyt.

2014. dec. 4. 18:23
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek az előttem felszólalóval!

Jól tetted, a kutya a lakásban lévőket SEMMILYEN körülmények között ne morogja meg, a csontját pedig ne védje!

2014. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Erről van szó. Köszönöm.
2014. dec. 4. 18:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom, hogy fizikailag értetted, és nem is voltál vele durva.

Ennek ellenére neki sok volt. Amikor a hátára feküdt, az a teljes megadás jele volt, elismerte, hogy Te vagy a főnök.

Nem tudhatod, hogy milyen emlékek idéződtek fel benne. A pisi viszont arra enged következtetni, hogy rettegett tőled.

2014. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!