Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép ázsiai kinti benti...

Közép ázsiai kinti benti tartásra?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen kutyája igényli bármennyire is, hogy bent is lehessen a házban a gazdával?
2014. dec. 5. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Mármint a káj? (közép-ázsiai juhászkutya/ovcharka?)


Minden kutya szeret a gazda mellett lenni, viszont a mérete, a habitusa szerintem nem teszi alkalmassá, hogy mászkáljon a lakásban. Ők a pusztát szeretik, a nagy nyílt területeket a szabad ég alatt.

2014. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Így van, ezt minden kutya igényli, bár az ilyen fajták lehet, hogy inkább csak néha benéznek, mint hogy egész nap bent lófráljanak. De kutyája válogatja, ezeket a fajtákat is kezdik elcseszni, minden pásztorkutyából goldent csinálnak (ami abból a szempontból mondjuk tök jó, hogy nem eszik meg tömegével a divathullám áldozataivá vált gazdákat), úgyhogy éppen kifoghatsz egy olyat is, amelyik szeretne a sarkadban lihegni reggeltől estig. A lehetőséget szerintem nem árt neki megadni, aztán majd meglátod, mennyire él vele.
2014. dec. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen ugyanaz a kategória, de nekem kuvaszom van. Kutyaként és családtagként kezeltem már kicsi korától kezdve, nem érdekeltek az ismerősök "bölcs" tanácsai (pl. Fél éves korában jól agyon kell verni, hogy tiszteljen stb.), ennek megfelelően velem, a gazdájával úgy viselkedik, mint egy KUTYA, nem mint egy kiélesített bomba, ahogy sokan a pásztorkutyákat kezelik.


Időnként bejöhet a házba, annak nagyon örül. Beront, összesároz mindent, a farkcsóválásával lever mindent az alacsonyabb bútorokról, körülnéz a konyhapulton, rajong még egy kicsit, aztán szépen elfekszik. Nem mászkál utánunk a lakásban (meg lett tanítva, hogy a szobába nem jöhet be), nem rongál, nem rosszalkodik.

Tehát tökéletes úrikutyaként is tud viselkedni (mint minden kutya, ha hozzászoktatják), viszont méreténél fogva az érzékenyebb tárgyakat jobb elpakolni az útjából.

2014. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Facebook-on van KÁJ-os csoport, épp tegnap néztem ott szét. Azt vettem észre, hogy többen tartják kinti-bentiként a kutyát, szóval úgy vélem, simán megoldható és igazából egyedfüggő, hogy mennyire szeret majd bent lenni, na meg hogy milyen a kapcsolatotok.


Én alapvetően nem tartanám bent, esetleg csak estére, illetve bejárással néha.

2014. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pásztor kutyáknál fokozottan igaz, hogy a gazda az első és a legfontosabb. Persze, hogy igénylik a gazda társaságát! Így természetesen a kint-benti tartás a legideálisabb nekik is!
2014. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!