Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes foxim kint nem, de...

Mszama79 kérdése:

8 hetes foxim kint nem, de bent folyton pisil, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Harmadik napja van egy kis foxink, bent tartjuk. Kint nem, vagy alig pisil, bent kb, fél óránként a padlószőnyegre. S. O. S. segítséget kérek!

Kislányommal együtt foglalkozom velük,elég megterhelő. Viszonylag nagy tapasztalatom van kutyás téren,de ez nem tartozik a spektrumba-igaz,sokat olvastam róla,de ilyen speckó kérdésekre nem igen találok választ.(eddig kint voltak az ebek,őt nem tudom kiengedni-nem részletezem miért,nem ez a kérdés) Dicsérem,ha kint elvégzi a dolgát,helytelenítem,ha bent-de még mindig ugyanúgy történik minden. Gyakran hordom ki,"előhagytam" a kakiját is-azon a bizonyos helyen,de leginkább törekszik befelé.Felpucolom a benti pisiket,szagminta nem marad.Mit tehetnék még? Köszönöm a gyakorlatias válaszokat!



2014. dec. 5. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Rosszul csinálod! Ne hagyd kint a produkciót sehol, és ne büntesd!

Ha kint végzi a dolgát, dicsérd meg. Néhányszor jutalomfalatot is kaphat. Ha a lakásba piszkít, akkor takaríts, de ne büntesd meg! Főleg, ha nem veszed azonnal észre, mert nem fogja összekötni a dolgokat! Még csak 8 hetes, ne várd el tőle, h pár nap alatt szobatiszta legyen. Ehhez sokszor hetek kellenek! És persze sok türelem! Esetleg leteríthetsz a lakásban újságpapírt, úgy könnyebb a takarítás :)

2014. dec. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt csináltam, kint nagyon dícsértem, jutifalatot is kapott érte néha. Bent szó nélkül feltakarítottam, nem szidtam. 8 hetesen nagyon baba még, sok türelem kell hozzá, de menni fog!
2014. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, együtt írtunk, de megerősítetted bennem, h jól csináltam ;)
2014. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyolc hetes, mit vársz tőle? Egyelőre ott pisil, ahol eszébe jut, és mivel az ideje nagyrészt bent tölti, arányaiban nyilván többször jut eszébe bent pisilni, mint kint. Majd idővel alakul, csak dicsérd kint és takaríts bent. A kölyökkutya az ilyen dolog, pár hónapig még ne számíts rá, hogy szobatiszta lesz, irreális elvárás. Némelyiknek megy, de általában akkor, ha van mellette másik kutya, aki mutatja a jó példát.
2014. dec. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint némelyiknek megy már ilyen nagyon pici korban is, ez akart lenni a teljes mondat :) Mindenesetre nem az a jellemző. Majd ha kint sem azzal lesz elfoglalva, hogy hú de érdekes a világ, hanem megszokott dolog lesz, akkor ráér ott is pisilni, előbb-utóbb rájön, hogy te annak nagyon örülsz, és elkezd igyekezni, hogy "kivigye". De ez mindenképpen idő.
2014. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs türelme a kis kölyökhöz és teher számára (érthető, a lakás miatt is), az menjen el egy menhelyre és válasszon magának egy éves korú kutyust. Vagy nézzen körül a fajtamentőknél. Nálunk ez történt.
2014. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
8 hetesen ez még teljesen normális dolog. Még nagyon pici. Vidd ki kb. másfél-2 óránként. Ha kint produkál, dicsérgesd meg, örülj neki. Ha bent, ne szólj semmit, takaríts. Néhány hét minimum kell, de lehet pár hónap is, mire szobatiszta lesz. Megszidni nem szabad, felesleges is és árthat.
2014. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
próbálok szofisztikáltan fogalmazni: ha ne adj Isten lesz gyereked, és fél évesen bepisil, akkor az Szerinted normális, vagy a gyerekkel van a baj?:(((
2014. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A félóránkénti pisi sok.Orvossal kellene megnézetni.A padlószőnyegből meg nem tudod kiszedni a pisit úgy,hogy a kutya ne érezze.Kaja,ėbredés után azonnal vidd ki,amúgy közte kétóránként.
2014. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek-közben kiderült,hogy csekély húgyúti fertőzése volt-már legyűrtük,a szobatisztaság már nem kérdés.:-) Akik pedig kedvesen negatív komentekben osztottak,azoknak is boldog karácsonyt,mert megérdemlik!

Segítséget kértem és leírtam mindent,szó sem volt bántalmazásról,sőt-mindent úgy csináltam,ahogy mindenhol tanácsolják és türelmem is volt. Végül kiderült,hogy valóban nem volt normális a dolog és boldogan zárult az ügy,szóval akik segíteni szerettek volna igazán,azoktól tényleg köszi! :-)

2014. dec. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!