Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti border colliet vagy mudit...

Ti border colliet vagy mudit tartanátok inkább?

Figyelt kérdés
És most ne azt mondjátok kérlek, hogy azért mudit mert magyar fajta. Ez nem utolsó szempont, de most nem erre vagyok kiváncsi

2014. dec. 6. 10:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
30%
Egyiket sem :) De ha választani kellene, akkor mudit. Nem azért, mert magyar fajta, hanem azért, mert a colliek-tól már kiráz a hideg, annyi van.
2014. dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%

Bordert. Volt szerencsém mudihoz is, borderhez is. A border hihetetlenül elbűvölt a lopakodó mozgásával, hogy kedvesen megszagolgatott, odajött, és a kezdeti meglepettség ellenére barátságos volt. Nem egy bordernél vettem ezt észre, ha a házak mellett sétáltam, akkor is mindegyik kedvesen kísért, szagolt volna meg. Ellenben a mudik megugattak, nem voltak annyira nyitottak.

Én bordert, de ízlések és pofonok, nem kell azért elítélni az ember, mert milyen kutyát szeretne. Nekem egyébként tetszik mind a kettő, de a border collie felé húz a szívem.

2014. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mudit. És nem érdekel milyen orszából származik (persze szerintem nem utolsó szempont, hogy különleges/ritka). Azért tartanám, és tartom is mert minden szempontból nagyszerűnek találom.
2014. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
border collie
2014. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

nagyon tetszik a collie is, de a mudi jobban tetszik, már maga a megjelenése is, régebben nem tudtam, hogy mi a neve ennek a fajtának és csak úgy hívtam, "bárány kutya", én pedig imádom a bárányokat :D

a jelleme pedig hasonlít a tacskóhoz, a kedvenc kutyám pedig a tacskó, szóval egyértelmű a választás a két fajta között :)

2014. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%

10:51 persze nem kell senki elítélni, de már ne is haragudj, ilyen buta érvet felhozni! Ez egy ovis szintű érvelés. Először is: a fajták azért fajták, mert különbözőek. És a különböző fajták különöző feladatokra lettek kitalálva. A különböző feladatok pedig különböző jellemet igényelnek. Egy házőrző nem menne sokra ha minden arra sétálót megszagolna és kedves lenne vele. Ugyanúgy egy olyan kutya akinek az a dolga, hogy sok emberrel vagy sok ember között dolgozzon, stb, nem menne sokra, ha csak a gazdáját fogadná el. Egyik sem rossz, csak más.

Másodszor ilyen alapon én nem vennék: .... és itt fel lehetne sorolni az összes kutyafajtát amelyik kertben él, mert 99%-uk megugat ha arra mész, mert ez egy természetes reakció. Sőt én még bordert is láttam aki ugatott a kertből. Akkor most mi van?

2014. dec. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

Sport kutyás körben szerintem már egyáltalán nem ritka/különleges a mudit. Egyre többen vesznek, külföldről is.

Bordert tartanék, tartok, a mudik ugatását nem bírom - persze lehet mondani, h nevelés kérdése, de nekem a tapasztalatom sokkal inkább az h fajtajelleg. A másik, h nagyon nehéz igazán jó párosítást találni. Sok mudi csak megyeget a pályán és nekem azokból hiányzik a tűz - természetesen vannak olyanok is akik nem, de sokkal nehezebb olyan kutyát találni. Pl az egyik legjobb magyar mudinak a testvére (ugyanaz a párosítás egy évvel később) már nem olyan jó és sok-sok év kellett mire eljutottak a mostani szintre, míg az előbbiben eleve benne volt. Illetve ami nekem a mudikban nem a személyiségemhez illő, h érzékenyek. Ez számomra nem a legideálisabb.

2014. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, már ne haragudj, de tudtommal a mudi nem házőrzésre lett kitalálva...
2014. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
bocsánat, utolsó előtti
2014. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Sportkutyások között tényleg nem ritka a mudi, sőt. Egyébként én mindkét fajtát imádom, sokat vacilláltam közöttük, de végül arra jutottam, hogy borderem lesz jövő nyáron. Rengetek érv szól mellette és ellene is, most inkább nem sorolom fel.
2014. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!