Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves vizslámból ma vettem...

3 éves vizslámból ma vettem észre hogy hullanak a kis rövid fehér férgek. Nem túl sok, de esik ki belőle. Itthon mit tegyek még nem kap tablettát?

Figyelt kérdés

Holnap megyek az állatorvoshoz venni.Eléggé megíjedtem,mert nem csak a székletből látszik ha férges egy kutya?Az már súlyos h esik is ki belőle?Illetve benti kinti kutya,idebent addig n em lehet még meg nem gyógyúlt?Mennyi idő kell a gyógyszer bevételétől hogy kitisztuljon?

Emberre veszélyes?Nem étvágytalan,nem bágyadt.Eléggé megíjedtem.



2014. dec. 6. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen,a férgesség nem játék,veszélyes,de főleg a gyerekekre.

Mindenképpen állatorvos,és féreghajtó.

2014. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
És ne csak a tablettát menj el megvenni,vidd a kutyát is!!
2014. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót három havonta kellene adni a kutyának, akkor is, ha az érzékelhetően nem bélférges!

A bélféreg emberre is veszélyes, különösen a gyerekekre, a kutyákból gyakorlatilag kiirthatatlan, amelyik kutya egyszer volt bélférges, az gyógyszerrel tüntet mentessé tehető, de úgy kell kalkulálni, hogy (valószínűsíthetően) bélférges.


A bélféreg nagyon alattomos élősködő, sokan csak annyit vélnek tudni róla, hogy a kutya bélcsatornájában él, pedig sokkal bonyolultabb lény.

- a bélféreg petéit a kutya lenyeli;

- a vékonybélben a petéből kikelnek a lárvák, és megkezdik vándorlásukat;

- a lárvák átfúrják magukat a bél nyálkahártyáján, s a vérereken és a gyomorfalon keresztül eljuthatnak az állat májába;

- a májból a véráramlattal eljuthatnak a kutya szöveteibe és izomzatába, de akármelyik belső szervbe is vezethet az út, így akár a tüdőbe vagy a szívbe;

- általában a lárvák mozgása és fejlődése megáll ebben a stádiumban;

- az egészséges, kifejlett kutya bélrendszere rendelkezik olyan védelmi rendszerrel, amely meg tudja akadályozni a kifejlett bélférgeknek olyan mennyiségben történő csoportosulását a belekben, hogy azok ott komolyabb károsodást tudnának okozni.


Bizonyos esetekben azonban a bélférgek komoly egészségkárosodást, vagy szélsőséges esetben a gazdaállat pusztulását is okozhatják. Ilyen esetek a következők:

- a kutya immunrendszere valamilyen oknál fogva meggyengül (öregedés, betegség, stressz stb.);

- a férgek túlzottan elszaporodnak, és túl sok tápanyagot vonnak el a kutya szervezetéből;

- kölyökkutyák esetében;

- kistestű kutyák esetében;

- vemhes vagy szoptató anyaállatoknál.


Ha egy kutya bélsarában nem lát a gazdi bélférget, az még nem jelenti azt, hogy nincs az állatban! A fonálférgek (orsóféreg és kampósféreg) nem hagyják el a kutya testét a bélsárral. Az egyetlen lehetőség arra, hogy ezeket a férgeket a kutya szervezetéből távozni lássuk, ha a kölyökkutyában nagyon elszaporodnak, és hányadékkal kiböfögi őket. Ezeknek a férgeknek a petéi (csak mikroszkóppal láthatók!) vagy ritkán a lárvái (0,5-2 mm nagyságúak) időszakonként a bélsárral eltávozhatnak. Sok esetben a bélsárral a kutyából eltávozott féregpeték vagy féreglárvák száma olyan csekély, hogy felületes, ránézéses vizsgálattal nem állapítható meg, hogy van benne vagy nincs, ráadásul az ürülésük szakaszos. Biztonságos eredményt adó vizsgálat csak a kutya három napon keresztül kibocsátott bélsarából vett minták mikroszkópos vizsgálatával érhető el. Ez egy eléggé idő-, munka- és költségigényes eljárás, amely nem várható el a kutyatartóktól. (Egy közelmúltban végzett vizsgálat szerint a kutyák ürülékének 16% -ában találhatók meg az orsóféreg petéi.) A féreghajtó beadása után is előfordulhat, hogy az elpusztult férgek megemésztődnek a kutya belében, illetve ürülhetnek az emberi szem számára nem látható mérettartományba tartozó parazitaalakok is. Ezért nemcsak akkor kell egy kutyát féregteleníteni, ha a gazdi látja a bélsárban a férgek valamelyikét, hanem rendszeresen, egész életén keresztül.


A kutyákban előforduló bélférgek döntő többsége két csoportba tartozik:

- fonálférgek;

- galandférgek.

2014. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!