Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még munkavonalú Német...

Lehet még munkavonalú Német Juhászkutyát kapni?

Figyelt kérdés
Akármelyik kennel oldalát böngésztem, csak a mai "divat" szerinti, csapott farú kutyákat láttam. Sok cikket is olvastam, amik a modern kutyatartást kritizálják, mert egyre silányabb, betegesebb állatok kerülnek ki a tenyésztőktől. Normális állású NJ-t csak papír nélküli, bizonyíthatatlan eredetűt találni. Persze lehet, hogy lassan azok lesznek a jobbak. Ezek a pedigrés kutyák csak az állatorvosokat gazdagítják. Nézegettem más fajtákat is, de nem jobb a helyzet. Egyre több a displáziás, idegbeteg stb. kutya. Arról nem is beszélve, hogy a küllemvonalas tenyésztésnek hála, sokszor nem is hasonlít egy mai kutya az eredeti fajtához. De akkor mi lesz az ilyen igényekkel, akik nem kiállítási kutyát akarnak, hanem dolgozni velük, meg boldogítani a családot?

2014. dec. 7. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon gondoltad? Itt már régóta silány a német juhász állomány.
2014. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én magam tenyésztő vagyok,de amikor nj-t vettem a fiamnak ismeretlen helyről vettem. Nem volt rossz szaporító de a kutya gyönyörű lett.
2014. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én magyarországi kennelből vettem, de az apa Németországban él , ottani kennelben. Még eddig mindenki megcsodálta, nagyon szép példány, ráadásul hihetetlenül gyorsan tanul, nagyon fegyelmezett:)
2014. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán jó helyen keresgéltél. Vannak munkavonalas tenyésztők is a kennelek között. Viszont mostanában kevesebbet törzskönyveznek az ETSZ baromságok miatt, de azért akad olyan is.

Azt tudnod kell, ami a munkavonalat jelenti, az az, hogy a tenyészpár legtöbbször sport vonalra van kitenyésztve. Persze, az ilyen alomban akadnak azért valódi munkára alkalmasak is.

Nézd végig a Németjuhászkutya. lap. hu-n felsorolt tenyésztőket. Találsz köztük nem csak show-ra tenyésztőket.

2014. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 11:32

Az nem nagy szám, hogy német az apakutya. Aki rajzost tenyészt, és követi az anyaország elvárását, általában német kutyával fedeztet. Lehetőleg Sieger győztessel, de legalább a kitűnők közül választ.Magyar kanok alig használatosak itthon.

2014. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!