Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem minősül állatkínzásn...

Miért nem minősül állatkínzásnak, ha valaki kerti dísznek/szobanövénynek tartja a kutyáját?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amikor egy kutya ki van csapva a kertbe vagy be van vágva a kennelbe egész napra, életében nem járt még az udvaron kívül, mert "nem igényli a sétát", semmit nem csinálnak vele, maximum naponta egyszer megsimogatják. Vagy ami még rosszabb, mikor kistestű kutyákat egész nap a lakásba bezárva tartanak, szintén nulla mozgással, fárasztással, foglalkozással... Az ilyen miért nem minősül sokak szemében állatkínzásnak, és miért nem büntetik, mikor tulajdonképpen max. egy fokkal jobb mintha ki lenne kötve egy pár méteres láncra szegény?

Nem provokatív kérdés, csak kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről.



2014. dec. 7. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés. Igazad van, de mivel ez nem okozza az állat fizikai fájdalmát, nem éri sérülés, nincsenek külsérelmi nyomai, nem minősül annak.
2014. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
35%
Azért amiért a börtönbüntetés sem minősül kínzásnak.
2014. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát ez igen jó kérdés.

én itt Hollandiában olyanokat látok, hogy elsírnám magam.

pl.: a gazdi a kutyáját babakocsiba vagy valamilyen kifejezetten erre a célra való kocsiban tologatja vagy épp táskába gyűri.

kérdem én minek van akkor lába annak a szerencsétlennek, nem csak a friss levegő hiányzik neki hanem a mozgás.ha levegőztetni akarja miért nem akasztja ki az ablakba?

sajnos sokan azt hiszik jó állattartók. de fogalmuk sincs az állataik igényéről.

2014. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ok akkor felteszek én is egy kérdést: ma du, kb 2 felé, szőkemaca merciben kb 20-40-el közlekedik, ölében valami mininyéz, rendőr nem inti le, mindenki mosolyog rá. ez mennyivel jobb ( nem beszélve a kreszről ), vagy normálisabb hozzá állás?
2014. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szomszédunkba 1 m láncra van kikötve de úgy hogy kennelen belül kaját 2 naponta 1-szer kap és ha valamit csinál például nyüszít akkor a kis taknyos 7 éves oda megy kinyitja a kennelt és belerug a kutyába stb........
2014. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.!

Fel kell őket jelenteni, és elviszik tőlük a kutyát! Névtelen bejelentést is lehet tenni!

2014. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!