Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresős játékot hogy lehet...

Keresős játékot hogy lehet játszani kutyával?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
A kutyát elásod valahova majd valakivel megkeresteted.
2014. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, elhiszem, hogy buta vagyok, de tényleg nem tudom. Mert én pl. már próbáltam elbújni előle, de ha kimegyek, azonnal jön utánam. Ti hogy játsszátok?
2014. dec. 7. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg kell tanítani a kutyának a játékot. Először is ismerje az ül, marad, fekszik, gyere, keresd parancsokat, és fokozatosan lehet tanítani a keresést. Én most tanítom a kb 7 hónapos kutyámnak a szimat keresést. Úgy kezdtük, hogy csak helyben kellett maradnia, és kb. kettőt elléptem tőle, látványosan letettem a megkeresendő jutifalatot, és eleinte először azt mondtam, hogy keresd, és ezzel együtt rögtön, hogy tied (kajáltatás miatt ezt már ismerte). Fokozatosan növeltem a helyben maradás idejét, most már ott tartunk, hogy ugyan látja merre mászkálok a helyiségben, de nem látja, hova dugom el a jutifalit. Következő lépés, mikor átmegyek másik helyiségbe, és ott egy látványos, könnyes észrevehető helyre teszem amit meg kell keresnie :)
2014. dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KGabi0000 ***** válasza:
Hát játszhatod úgy is,hogy Te elbújsz vagy eldugsz valami és úgy.Az előbbit én úgy szoktam,hogy beviszem egy szobába és a szobaajtót résnyire nyitva hagyom,ha szólok neki,akkor kilöki az orrával és megkeres engem.A tárgyasat pedig valamelyik játékával szoktam,bemegyek egy szobába,őt kizárom,mondom neki,hogy várjon és ha sikerült valami általa elérhető helyre eldugni a játékot,akkor kinyitom az ajtót és mondom neki,hogy keresd és ő megkeresi.De é azt a játékot is szeretem,amikor egy pár jutalomfalatot lerakok a földre,bevezetem a jutalomfalat úttal abba a szobába,ahol el van dugva a játék és ő megkeresi.
2014. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy leírtátok, én azt hittem, ez ilyen bújócska féle, hogy én bújjak el:) Tárgyat már én is kerestettem vele, pl. Hol a labda? meg hasonlókat:)
2014. dec. 7. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Amire te gondoltal,azt mi a parkban jatszuk. Elengedem gyorsan bebujok egy fa moge, O nezelodik, rohangal, szaglaszik, aztan felnezve riadtan keres :)
2014. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az jó lehet, de én még nem merem elengedni, mert nem tökéletesen behívható. Még a bolt előtt is egyszer hagytuk ott (próbaképp) messziről figyeltük, mit csinál ő, illetve az emberek, hát ő ült szépen, de néhányan odamentek hozzá, megsimogatták, szóval simán el tudták volna vinni(:

Nem lehet még így se otthagyni. Olyan barátságos idegenekkel... nem tudom, mi lesz így belőle.

2014. dec. 7. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb lesz, olyan is játszhatsz vele, hogy te bújsz el. Én úgy csináltam, hogy leültettem a kutyát helybenmaradásban a kertben, elbújtam, és hívtam. Nagyon érdekes volt. Megfigyeltem, hogy mindig benézett az előző helyre, hátha megint ott vagyok. Ez erősíti a kapcsolatotokat is.
2014. dec. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!