Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Badarság egy apától két...

Badarság egy apától két kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon szép szukám, egészséges, díjnyertes. A tenyésztőjénél most lesznek majd kiskutyák ugyanattól az apától, csak más anyával. A kan kutya gyönyörű, nekem benne van a top 5 kutyában (persze az anya is szuper), ezért is szeretnék még tőle kutyát, csak ez alkalommal egy kant.

Viszont, ha megvenném az új kiskutyát, nem fogok tudni megtartani egy kölyköt az én szukám első almából.

Nagy dilemmában vagyok...ti hogyan döntenétek?



2014. dec. 8. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez nehéz ügy. Én nem hiszem hogy vennék még egy kiskutyát ugyanattól az apától. Inkább vagy egy kant vennék a szukámhoz, vagy megtartanék egy kis szukát az első alomból.
2014. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan attól az apától egy másik nemű kutyust biztos nem vennék. Később baj lehet belőle ha nem ivartalanítod.
2014. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

ma 12:13

Nem érdemes csak a szuka miatt kant venni. A tenyésztés nem arról szól, hogy van egy kanom, meg egy szukám és sorban hozom le tőlük az almokat.

2014. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az én szukámhoz venném a féltestvérét. Nekem nem az a fontos, hogy állandóan alom legyen, én csak szeretnék jó kutyákat, akikkel hosszú távon tudok tenyészteni.
2014. dec. 8. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Tudom hogy a tenyésztés nem arról szól hogy van egy kanom meg egy szukám és folyamatosan hozom le az almokat. Természetesen a szukához küllemben és jellemben leginkább illő kant kell választani egy egy pároztatás alkalmával, hogy javítsanak egymás tulajdonságain a fajta nemesítése érdekében.olyan kant kell vásárolni aki illik a szukájához és lehozhatnak pár almot. Ha pedig tenyésztési tervei vannak, idővel ajánlatos beszerezni egy kant, ha nem is a saját szukákhoz, de mások fedeztethetnek vele.
2014. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő a saját szukáját nem a féltestvérétől akarja lehozni ahogy én kivettem a szavából. Ha tényleg nagyon jó minőségű a kan és megéri megtartani mert pl: fogod kiállításra hozni és a szukák érdeklődeni fognak iránta akkor megéri. De ha nem jó minőség és az apa csak neked tetszik ( és biztos, hogy nem az apára fog ütni a kölyök ez 100%) akkor majd nem tenyészállatod lesz otthon hanem kedvenced. Amúgy nagytestű fajta? Simán tarthatsz 3-at is, hiszen tenyésztők többségének nem csak 1 kutyája van.
2014. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!