Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáp, másik fajtára...

Kutyatáp, másik fajtára váltás hogyan?

Figyelt kérdés

Most szeretnék váltani egy jobb minőségű kutyatápra,de a régiből van még kb. 8 kg , én fokozatosan szoktatom hozzá a másikhoz ,de pl ha felesbe adom neki akkor adhatom addig is mig majdnem elfogy a régi táp?

Vagy elöször etessem a régivel és ,ha kevés lesz akkor kezdjem az újjal?

Másik kérdés adagolás, ez van ráírva az új tápra Josera :

5kg 80-100g

10kg 125-165g

20kg 200-260g

35kg 290-390g

60kg 420-560g

80kg 510-670g


25 kgos kutyának kéne most menyit adjak neki ?

220g elég neki vagy legyen inkább 250g naponta?



#kutya #etetés #új táp #táp adagolása
2014. dec. 8. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Adhatod neki felesben, majd a végén már csak 1/3 legyen a régi táp, 2/3 az új táp.

250 gr mehet a kutyusnak! :) Ha úgy látod, hogy fogy, akkor természetesen többet adj neki.

2014. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A váltáshoz elég kb. egy hétig felesben etetni a régivel, ami meg megmarad a régiből, add oda menhelynek pl. (én legalábbis ezt tenném), tök felesleges még azt a 8 kg-t is felesben odaadogatni, de te tudod.


A joserából adj kb. 220-230 g-ot, aztán meg majd meglátod, sok-e vagy kevés, ki kell tapasztalni. Én festivált adok, 310 g-ot ír (azt hiszem) egy 40 kg-s kutyának, az enyém meg 600 körül eszik, szóval :) Az adagolás csak egy útmutató, attól el lehet, sőt, sokszor el is kell térni!

2014. dec. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem írtad milyen kutya, de az adagolást nagyon soványnak érzem. nyugodtan adj + 20%-al többet, aztán majd meglátod, hogy sok vagy kevés.
2014. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bullterriet,de normal mozgású sőt inkább lusta.
2014. dec. 8. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!