Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatni 2 felnőtt...

Összeszoktatni 2 felnőtt nőstényt egy 8 hónapos hímmel?

Figyelt kérdés

Ugye volt két npstény kutyánk, sajnos kicsi voltam még, nem tudtam őket sétálni vinni, hogy ugye lássanak más kutyákat stb, anyámat meg nem igazán érdekli meg úgy senkit, most vettünk egy úgy kis németjuhászt 2-3 hónapos kora óta velünk van, de a két nőstény még mindig nagyban elkerüli/megmorogja, lehetne valamit tenni?

A nőstények kb 6-7 évesek azthiszem

Két udvarunk van, a két nőstény hátul a hím elöl szokott lenni mert az első udvar kisebb, és őt szoktam vinni sétálni, szóval neki nemkell egy egész szántóföld.



2014. dec. 9. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

" két nőstény hátul a hím elöl szokott lenni"

Hát így nem nagyon szoknak össze.

(Egyébként meg szuka és kan.)

2014. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
81%
Első körben a meglevő kutyákat kellett volna nevelni, szocializálni. Kutyasuli, mielőtt az nj (is) a fejetekre nő és elkallódik.
2014. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Válasszatok ki egy kutyát, amivel foglalkozni akartok, kettőnek keressetek új gazdát, azt az egyet meg tartsátok rendesen. Nem értem, minek kellett harmadik kutya úgy, hogy az első kettő is csak vegetál. Akármilyen nagy is az a kert, vagy szántó, vagy akármi, az nem élet egy kutyának, nem csirkék ezek, hogy annyi legyen minden igényük, hogy kapirálnak a hátsó kertben.
2014. dec. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindig ki szoktunk hozzá menni rengetegszer és olyankor össze vannak engedve mert akkor ha történik valami akkor ottvagyunk segíteni, de kb a nap 5 órájában tuti együtt vannak felügyelettel, és kerítésen keresztül is látják egymást, de egyszerűen nem megy, pedig ha összeszoknának akkor nem kéne külön tartani őket mert így elég rossz hogy mondjuk a kicsi hamarabb kel mint mi reggelente és akkor unatkozik, meg este is, és ilyenkor bűntudatom van hogy unatkozik, mert a másik kettő meg játszik egymással, meg ha kintvagyunk velünk meg egymással, de a kicsit elkerülik
2014. dec. 9. 15:16
 5/17 A kérdező kommentje:
De amúgy, van 3 udvarunk, 1 első, egy hátsó ami akkora mint az első, meg egy teljesen nagy kert ami akkora mint a 2 első együtt, és a hátsó kettő a két kutyáé szóval most nem elzárva vannak hogy fú kicsi a helyük meg mittudjamén ._.
2014. dec. 9. 15:17
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, ha foglalkoznátok velük eleget, és jó kapcsolatotok lenne, akkor nem lenne kérdés ez az egész összeszoktatósdi. Odavitted volna a kölyköt, hogy mostantól ez is itt lakik, és kész. Mivel nem ez történt, nyilván valami hibádzik, leírásod alapján a foglalkozás (séta, tanítás, nevelés, közös programok) hiánya.
2014. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mint említettem a szüleim nagyból sz..rnak rá hogy mi van velük, pedig ők döntöttek úgy hogy megtartják a kettőt, én meg 5-6 évesen nem vihettem sétálni mert elrántanak, a kicsit rendszeresen viszem, de a másik kettő már akkor leül és nem mozdul ha van rajtuk nyakörv hiába hívom ül ott helyben, és én ritkábban iskola miatt mert ált 3-4 körül érek haza aztán tanulok kb 5-ig onnantól szoktam kimenni hozzájuk ha nincs akkora malaj hogy fürödni lehessen benne, de pl bátyám szinte egésznap kint van, meg apám is mert szerel és akkor össze vannak engedve, nyitva szokott lenni a kapu, de olyankor is általában kerülik a kicsit vagy lemorogják és ez ellen már tenni akarok valamit ._.

Egyébként a kiskölyök németjuhász a másik kettő pedig testvér és labrador-németjuhász keverék. Ha ez számít valamit D:

Szóval nagytestűek szóval még elhúzni is nehéz lenne ha egymásnak mennek. De "hálistennek" csak feláll a szukáknak a szőr a hátán és nagyban elkerülik.

2014. dec. 9. 15:30
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a kép, a németjuhász az enyém, a többi a barátnőim kutyája, a sötétebb golden is néha rámorog, mert általában ráugrik a kis mocskom a fejére mert játszani akar és így pattog mellette, olyankor lemorogják és így ennyi, ezért gondoltam vele is lehet gond

2014. dec. 9. 15:33
 9/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk mostmár kevesebbet vagyunk kint a sár miatt, meg a sok eső miatt ^^"
2014. dec. 9. 15:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, a kicsivel van gond. Nincs nevelve, a goldenek pedig morgással jelzik, h hol a helye.

Azt javaslom, minden kutyát ivartalaníttassatok, ha eddig nem tettétek, és ha már mindenáron meg akarjátok őket tartani, akkor irány egy kutyasuli, mert később komolyabb bajok is lehetnek.

2014. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!