Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a vizsla tenyésztő...

Szerintetek a vizsla tenyésztők adnak kutyát lakásba cica mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából egy-két év múlva tervezzük rövidszörű magyar vizsla vásárlását tenyésztőtől. Azonban félek, hogy mivel lakásban élünk és van egy cicánk is (jól nevelt, egészséges macska), el fognak utasítani a tenyésztők.

Természetesen alaposan lenne dolgoztatva a kutya, rendszeresen járnánk kutyasuliba, kirándulni, stb... de a kertes házas élet nekünk nem jött be egyéb okok miatt. Továbbá azt látom, hogy mindenki a tökéletes gazdit keresi a kutyáinak, aki vizsla esetében minimum vadász, erdő mellett lakik és minden létező idejét a kutyával tölti, így mi kiesünk a szórásból.

Én nagyon szeretnék egy kutyát, az anyagiak is megvannak rá (eszem ágába se jutna alkudozni az áron, csak azért mert hobbi kutyának szánom, tudom mennyi munkája van egy-egy kölyökben a tenyésztőnek), de félek, hogy bele fogunk bukni.


Köszönöm előre is!



2014. dec. 9. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
sajnos a magyar vizsla állomány már nagyon lent van a béka segge alatt, tisztelet a kivételnek. a legtöbb "tenyésztő" pont lesz@rja, hogy hova kerül a kutya. sajnos divatkutyát csináltak belőlük. a környéken szilveszterkor megy a valeriána a gyógyszertárban a kutyának!
2014. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Simán. Nehogy azt hidd, hogy bármit is ellenőriznek.

Most gondolj bele. 1 alkalommal születik mondjuk 6 kölyök. Tegyük fel csak 1 anya kutya van. Tegyük fel, hogy nem minden párzási időszakban születnek kutyák. De akkor is, mondjuk 8 év múlva már hány kutya sorsát kéne hogy ellenőrizzék?

Akkor nem lenne ennyi törzskönyves kutya a menhelyeken.


De most nézzük a másik oldalról.

Tegyük fel, hogy nincs cicád.

Megveszed a kutyát, és később lesz cicád.

Akkor elmész a tenyésztőhöz, hogy engedélyt kérj arra, hogy legyen cicád is?


Harmadik eshetőség. (ez egy kicsit gonosz)

Elmész egy tenyésztőhöz. Azt mondod van cicád. Nem ad kutyát.

Elmész egy másik tenyésztőhöz, és neki meg azt fogod mondani, hogy nincs cicád és kész.


Ne félj, lesz vizslád! :)

2014. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fognak adni, de nem azért, amit az első 2 válaszoló ír. Sok tenyésztővel leveleztem, nem vizsla, hanem szetter-ügyben. Mindegyik nagyon készséges volt, pedig én is panelban lakom. Cicám nincs, de összességében nagyon kedvesek voltak, nincs ez a minimum vadász legyen című hozzáállás. Nagyon jó pont, hogy a kutyasuli tervbe van véve.
2014. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adnának? Emiatt biztos, hogy nem fognak elutasítani.
2014. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ne izgulj nem ezen fog múlni sőt azokat akik csak kint akarják tartani a vizslát sokkal valószínűbb, hogy elutasítják. A jobb menhelyek ma már jobban beleásnak a leendő gazdi életébe, anyagi helyzetébe mint egy tenyésztő. Egy vizsla egyébként is kanapékutya, bent szeret lenni. Nekem is vizslám van, két cicával lakik bent és jól elvannak. :)
2014. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A vizsla nem eszi meg a macskát,emiatt nem fognak elutasítani.
2014. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!