Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma hajnalban elkezdet...

Maverick95 kérdése:

A kutyám ma hajnalban elkezdett hányni (sárga folyadékot) levert volt, remegett, ment a hasa. A többit lent, de mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Egy 8 hónapos kislányról van szó, minden oltást megkapott már és ma hajnalban ezek a tünetek jelentkeztek nála, elvittem azonnal reggel a dokihoz, azt mondták hogy valamilyen bél fertőzés, két óráig kapott infúziót utánna jól is érezte magát de most estére megint ramatyul néz ki :( Mondta az orvos hogy holnap menjünk vissza kontrollra ! És most este észrevettem hogy a hasa alja bevan duzzadva ,konkrétan mikor leült úgy lelóg a két kis cicije a hasán ...ez mitől lehet? összefügg a bél fertőzésével? Egy kicsit megvagyok ijjedve így este magamban orvos nélkül..

szerintetek?


itt egy kép Laráról :)

[link]


2014. dec. 11. 21:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez lehet parvo is...vagy kapott ellene védőoltást? Eszik, iszik?
2014. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kapott ellene védőoltast!! Mindent megkapott amit lehetett! Nem eszik es nem iszik semmit sem! :(
2014. dec. 11. 21:59
 3/15 anonim ***** válasza:

Én keresnék inkább gyors egy közeli ügyeletet, lehet akár bélelzáródás is vagy ilyesmi, persze nem vagyok orvos igy csak tipp.

De szurkolok nektek!

2014. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is az ügyeletet javasolnám inkább, biztos ami biztos! Nagyon aranyos kiskutya, remélem minden rendben lesz.
2014. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hány, megy a hasa, inni nem iszik...pár óra alatt kiszárad és elpusztul...ÜGYELET!!!!
2014. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De mióta hazahoztuk azóta nem hányt meg nem megy a hasa csak levert ...álmos ... meg nem akar inni meg enni de szerencsére mar nem hány meg nem megy a hasa

laza sincs !!! :) :( :(

2014. dec. 11. 22:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Beteg volt. kapott kezelést. Szerinted attól tökéletes lesz azonnal az egészsége, kedve? Legyen előtte víz.Holnap pedig úgyis visszamentek. Ivaros a kutyád? Mikor tüzelt?
2014. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Meg nem volt ivartalanitva es két hete tüzelt legelsőnek ..annak mar vége is :)

persze igazad van hogy nem lesz azonnal jól ez egyértelmű csak érted azt se akarom hogy rosszabbul legyen

2014. dec. 11. 23:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fel van puffadva ami a fertőzés velejárója. Ha orvos látta és kezelte akkor nincs miért aggódni. Egy ilyen bélfertőzés 2-3 nap mire kimegy. Érdemes diétáztatni, rizs+főtt hússal, illetve inkéább többször keveset adni neki. Akkor nem terheli annyira a bélrendszerét. Ha nem hány és a hasmenés is javult, nem fog kiszáradni. Igyon, az fontos. Ha nem eszik azzal nincs gond jópár napot kibírnak. Ha eszik az annak a jelen hogy nincs már nagyon rosszul a hasa mehet még pár napig. Mi most estünk át egy giardia fertőzésen Végigsöpört a 3 kutyán. Kellemetlen, de elmúlik.
2014. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat!! :)

ma reggel elvittük megint orvoshoz ...ma reggelre a pofija is felduzzadt és kiderült hogy a tengapi antibiotikumos infúzióba volt penicilén és arra érzékeny :S ma is kap infúziót ...délután megyünk érte :( remélem mostmár rendben jön

2014. dec. 12. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!