Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Késő elkezdeni szocializálni...

Késő elkezdeni szocializálni egy öt éves német juhászt?

Figyelt kérdés
Hogy jól kijöjjön más kutyákkal.

2014. dec. 12. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem keso, de egyedul nem fog menni. Kutyasuliban tudnak segiteni.
2014. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolában tudnak a segítségedre lenni! Egyáltalán nem késő!
2014. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valameddig járt csak félbe lett hagyva.(Nem az Én kutyám.)
2014. dec. 12. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám két hónapja került egy 6 éves kutya ideiglenesbe. A kanokat terrorizálta, a szukákkal kekeckedett. Nem agresszív, csak hecceli őket. Kb két hét odafigyelés, pozitív megerősítés és nagyon szépen javul.

Mondjuk a módszert én is kutyasulin tanultam. Ha keményebb a kutya, akkor mindenképp kérj segítséget. Először a kutya és gazdi kapcsolatát kell rendezni, hogy irányítható legyen a kutya, utána a kutya hozzállását többi kutyához...

2014. dec. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy késő! :)
2014. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem derült ki a kérdésedből, milyen szinten van problémája a kutyákkal. Én szerintem egy jó kutyasuli szocializációján kezdeném, viszont későnek biztosan nem késő.
2014. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha másik kutyát lát,annak azonnal neki akar menni.Egyszer egy másik német juhász elkezdte szagolgatni a hátsóját,erre ő meg neki akart ugrani a torkának.Ha nem lett volna fürge a másik kutya,simán megöli.Szukáról van szó.
2014. dec. 13. 09:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez elég komoly probléma a kutya méretéből és erejéből adódóan, úgyhogy mindenképp iskolai kereteken belül kell elkezdeni a szocializációt. Ott (elvileg) ellenőrzött körülmények között foglalkoznak a kutyával és (elvileg) normális kutyákkal segítenek be a szocializációjába. Nyilván ha javul és megtanultad a helyes módszert, akkor már sulin kívül is tudsz vele gyakorolni :)


Szerintem a kutyádban nem gyilkossági szándék van, csak baromira nem tudja mi miért történik és hogyan kellene viselkednie. Az biztos, hogy nem reménytelen eset! :)


Mindenképp olyan helyre vinném, ahol nem "megfegyelmezni" akarják elsősorban meg ledominálni, hanem pozitív megerősítéssel szoktatni a többi kutyához.


Én egyszer elmentem egy szocializációs foglalkozásra a kutyámmal kíváncsiságból, amíg vártunk a sorunkra sétálgattunk a suli területén, bejött egy nő egy szájkosaras németjuhásszal és a kutya totál bevadult, mikor meglátta az enyémet. Borzolt, mint a fene, ugatott, hörgött, gyorsan odébb sétáltunk. Mikor jobban megnéztem a németjuhászt, láttam, hogy szöges fojtó volt rajta, rövid póráz, a nő meg olyan merev volt mint egy székláb. Elég elszomorító volt, látszott, hogy a kutya nagyon ideges és erre még ráerősített a gazdája is. A kiképzőtől is rettegett.

Ezt csak azért írom le, hogy lásd nem feltétlenül azért csinálja a kutya, mert alapból agresszív vagy domináns, simán lehet, hogy csak be van fosva az ilyen helyzetektől, te sem vagy neki elég támasz és így reagálja le.

2014. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Innen szép nyerni! :)

Nekem is hasonló hozzáállású kutyám van, konkrétan torokra ment volna régebben minden szembejövő kutyánál, fiatal korában vadították. Mostanra rendben van, azt nem mondom, hogy figyelni sem kell már rá, mert azért a jelenlétem szükséges, ha más kutyával van, de játszik, haverkodik szukákkal, kanokkal egyaránt. :)

Egy jó kutyasuli kelleni fog, az kétségtelen.

Az előző válaszával nem értek egyet teljesen, az, hogy "nem "megfegyelmezni" akarják elsősorban meg ledominálni, hanem pozitív megerősítéssel szoktatni a többi kutyához" így elég ködös. Tipikusan a pozitív megerősítéssel-klikkerrel való munkáról ismert suliba jártam én is (innen fogva pl. lehet, hogy Cerberosékat utálnom kéne, de szerintem az ő eredményeik is magukért beszélnek a rehab terén), de a kutyámnak bizony sokszor oda kellett szólni rendesen, sőőőt még olyan is volt, hogy kapott egy gyönyörű, nagy pofont az édes buksifejére.

Az agressziónak is sok fajtája és oka lehet, és nem feltétlenül lehet mindent csupa tündibündiséggel megoldani.

2014. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

""nem "megfegyelmezni" akarják elsősorban meg ledominálni, hanem pozitív megerősítéssel szoktatni a többi kutyához" így elég ködös."


Elnézést, tényleg nem voltam egyértelmű :D Én se csupa tündibündiségre gondoltam, természetesen :) Az én kutyámnak is volt egy rossz időszaka, amikor heccelte a többi kutyát, volt, amelyiknek neki is ment.

Nálam az vált be (és erre gondoltam pozitív megerősítés alatt), hogy minden normális kutya-kutya közeledésre rádicsértem. Ha odakapott egy másiknak, megfogtam, elvittem, lenyugtattam (hagyod, nem, max. grabancrázás), mikor teljesen nyugodt lett visszaengedtem a bandába rádicsértem. Pórázas sétánál szintén, ha rosszalkodott csak rászóltam, ha normálisan viselkedett ment a dicséret.


Semmi hátra nyomás, ordítozás, ütlegelés, bökdösés, fojtóval rángatás nem volt.


Nekem ugyan kisebb kutyám van, de nagyon durván agresszív volt egy időben, most meg öröm nézni, ahogy bandázik :)

2014. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!