Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bizonyos emlősök...

Szerintetek bizonyos emlősök pl: kutya képes gondolkodni, persze nem egyenletek megoldásra gondolok, hanem a vadon élő állatok vadászatra, ez annyira összetett és egyedi minden alkalommal, hogy nem lehet ösztönösen csinálni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 12. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy bizonyos szinten gondolkodnak.

De láttam olyan ismeretterjesztő filmet amiben egy varjú a csőrébe vett egy kis faágat és azzal piszkálta ki a fa üregéből a rovarokat vagy kukacokat. Ez azért nem rossz logika egy madártól.

2014. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen a kutya képes a mérlegelésre.

De pl. a madarak közül is vannak amik intelligensebbek mint hinnénk.

A szarkának pl. van éntudata is.

2014. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerinted pl a kutyaiskolák meg a trükkök honnan jönnek?
2014. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Folytatva az előző gondolatsorát, szerinted miért alkalmaznak kutyákat segítőnek vakok, mozgássérültek mellé? Mert döntéseket képesek hozni, problémákat megoldani.

A kutyák nagy része valamilyen feladat ellátására lett kitenyésztve. nagy részük önálló munkavégzésre is akár. Pl terelőkutyák, vagy vadászkutyák...

2014. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3/4 4/4 Igen, de ez ahogy írtátok kiképzés, tanítás eredménye, nem magától tudja a vakvezető kutya, hogy mi a dolga, de példáúl én is megfigyeltem már milyen leleményesek tudnak lenni a madarak a táplálékszerzésben és erre maguktól jönnek rá, de nem mindegyik, tehát nem ösztönös tulajdonság!
2014. dec. 12. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Valóban tanítják a vakvezetőt arra, hogy mit kell tennie, viszont vannak szituációk, amiket a kutya felmér, mérlegel és önállóan dönt arról, hogy a tanultakból éppen mi alkalmazzon. Hiába mondják neki, hogy menjen, ha akadályt lát, megáll.


A vadászatot szerintem pont, hogy ösztönösen csinálják. Nyilván számít a tapasztalat is, tanulnak abból, ha valami többször nem járt eredménnyel, vagy éppen sikerre vitte őket, de a vadászat maga, a cserkészés, az űzés, az biztosan ösztönös. Mondjuk hogy a kutyákban - és milyen kutyákban - ez mennyire van meg, azt nem tudom. Nyilván űzik a vadat, de hogy mennyire dolgoznak össze, mennyire takikáznak, azt nem tudom. De ott van pl. a macska, ami lesből támad, tudja, hogy nem szabad messziről rárontani az áldozatra, és ezt már az egészen kicsi cicák is gyakorolják.

2014. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Öööö, ha a vadászkutyák ösztönből vadásznának akkor nem kellene képezni őket. Dettó a terelők. Az ösztönük képessé teszi őket dolgokra. De az ösztönt jól kell tudnia alkalmazni, azt meg tanulja, illetve a szituációnak megfelelően kiválasztja az ösztön+tanítás egyvelegből a megfelelőt.
2014. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze. Azért ne becsüljük le az állatokat :)

Kutya, macska, mosómedve, patkány mind-mind képesek gondolkodni. Tesómnak hüllői vannak. A királypitonjai egy alkalomból rájöttek, hogy a szállítódoboznak van egy gyenge pontja és ha kitartóan feszegetik, kinyílik. Utána már módszeresen keresték az a sarkot. Az egyik varánusza eljátszotta ezt a tolóajtóval, rögtön rájött, hogy ha bizonyos irányba tolja szabaddá válik az út. Szinte döbbenet volt a képére írva, mikor legközelebb nem működött a dolog az új terráriumzár miatt :)

2014. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy gondolkodnak alapszinten. Erre a legjobb példa a klikkeres tanításnál a formálás.
2014. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Eleve a tanulás az, amire talán a leginkább mondhatjuk, hogy "gondolkodik", mert amúgy ez egy eléggé ködös fogalom.


Egyébként egy embergyerek is tanulással sajátít el dolgokat, ugye, magától elég karcsúak lennének a képességei úgy nagyjából minden téren.


Egyébként most hirtelen az egyenletmegoldásról az villant be, amikor a kutyámnak a házfalra rúgom a labdát és nem arrafelé fut, hanem amerre pattanni fog :)

2014. dec. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!