Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a pomerániai...

Mi a véleményetek a pomerániai törpespitzről?

Figyelt kérdés
Láttatok már élőben igazi pomit? Én még csak kiállításon láttam, de nagyon tetszenek. Szerintem tüneményesek és gyönyörűek azzal a dús bundájukkal, amibe legszívesebben beletúrna az ember. De "civilben" még sose láttam egyet sem. És ti? Illetve mi a véleményetek a pomerániairól, mint fajtáról?
2014. dec. 12. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem látsz élőben mert az áruk kb 2000 euro. ( jobb esetben). Nem hiszem, hogy az átlag magyar ember egy ilyen kutyára fog költeni. Inkább vesz olcsóbban szaporítótól más fajtát. Még a 100 000-et is sajnálják egy kutyára nem hogy 2000 eurot erre a fajtára. Amúgy szép kutya, nekem tetszenek de nem tartanám. Óriás testű fajta párti vagyok. De attól még nem ítélem el a kicsiket ha meg vannak nevelve ( úgyszintén a NAGYOK IS!!!)
2014. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon édesek, és nagyon okosak is. De nagyon sokat kéne gyűjtenem, ha ilyen fajtát szeretnék, hiszen rendkívül drágák.
2014. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi nem élőben xDDDDDD hiszen a kiállításon is él xD én úgy gondoltam, hogy a mindennapokban...
2014. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Láttam kiállításon. Nekem nem olyan nagy extra. A szőre pedig lenyomul amikor simized :D Vezettem már fel okosak nagyon, de én más fajtát szeretek :)
2014. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az olyan, mint a német spicc? Nekünk olyan van, és Rózsaszentmártonon tenyésztik, ott lehet venni. Gondolom nem nagy a különbség.
2014. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eléggé nagy
2014. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.!

Itt a német spicc

[link]


Meg itt a pomerániai

[link]


Az egyik legalapvetőbb különbség, hogy pomiból nagyon kevés van, mert az áruk kb 500 ezer forintnál kezdődnek.

2014. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A pomi is a német spitzek közé sorolandó, legalább akinek van lehetne ezzel képben...


Német spicc

Általános megjelenés: az egész kinézetük jellegzetesen „spicces”; rókás arc mindig éber tekintettel és hegyes fülekkel. A fej közepes nagyságú, felülről nézve az orr felé keskenyedik. Ajkaik feszesek. A kicsi, háromszögletű fülek magasan, egymáshoz közel tűzöttek és felállóak. A harapás ollós.

Jellemző a rövid,vízszintes hát, mély mellkas és enyhén felhúzott has. A mérsékelten hosszú farok magasan tűzött és gyűrűbe görbítve, kissé féloldalasan a hát fölé hajlik. A mérsékelten hosszú lábak masszívak és egyenesek, a mancsok kicsik, a macskáéhoz hasonlóak.

Marmagasság:

– wolfspicc/keeshound: 49 cm +/- 6 cm

– nagyspicc: 46 cm +/- 4 cm

– középspicc: 34 cm +/- 4 cm

– kisspicc: 26 cm +/- 3 cm

– törpespicc/pomerániai: 20 cm +/- 2 cm


[link]


Bírom a pomikat, de számomra ők már kicsit felfújtak, nekem kisspitzem van. :)

2014. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 h.kira ***** válasza:

Nekem is van kettő en nagyon szeretem ezt a fajtat nagyon szeretnivaloak es okosak ojanok mint egy kisbaba annyit kell veluk foglalkozni de itt megnezheted

[link]

2015. febr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 1 hete kaptam :) Nagyon szeretjük egymást.
2015. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!