Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám poroszkál legtöbb...

Kutyám poroszkál legtöbb esetben a kiállításon. Szerintetek ezt megengedi a bíró?

Figyelt kérdés
Körbe futás előtt leültetem és úgy indulok el ( mert úgy tuti szépen fut és nem poroszkáll). Gondolom ezt még megengedi. De amikor fel és le kell futni egy kis ringben akkor úgyszintén leültetném amikor szaladok felfele és amikor meg kell fordulni akkor is leültetném. Jobb módszert nem tudok rá kitalálni.
2014. dec. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

A bíró az, aki ért a kutyák anatómiájához./ elvileg/

Lehet, kisebb kiállításon meg tudod játszani, de komolyabbakon nem biztos.

Amúgy, ha tisztában vagy vele, hogy a kutyád nem felel meg valamiben az előírtaknak, miért is erőlteted a kiállítást?

2014. dec. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor poroszkál, ha nem a megfelelő tempóban futtok. Ez is tanulható, csak gyakorolni kell.
2014. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha te nem értesz a kutyákhoz kedves első akkor meg ne irkálj ide !!! Az már irtó nagy probléma a kutyán ha rosszul kezd el futni mivel kezdő vagyok és nem profi handler !!!!!!!!!!!! KEdves második, nagyon szépen köszönöm de hogyan taníthatom meg erre a kutyám?
2014. dec. 13. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól nem volt szép hogy rögtön leszólta a kérdezőt... egyik kutya sem és egyik gazda sem születik profinak, minden csak a gyakorláson múlik.

Ki kell tapasztalni a kutyus számára legmegfelelőbb tempót, amit csak úgy lehet, ha sokat gyakorolsz váltakozó tempóban. Amikor a legszebben fut az a jó. Nekem a pici 3 hónapos kutyám sokszor szökellt, bár ez jellemző még a kölykökre, de ha lassítottam akkor nagyon szépen futott. Én sem javaslom hogy mindig ültesd, ne te alkalmazkodj hozzá, tanítsd meg neki hogy a kiállítási szituációban hogyan kell viselkednie. Akár használj parancsszavakat, amikre reagál. Milyen fajta?

2014. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Újfoundlandi és 1 éves.
2014. dec. 13. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú akkor egy kicsit nehezebb dolgod lesz egy akkora kutyával :D De tényleg csak annyi a titok hogy gyakorlás gyakorlás gyakorlás napi szinten 5-10 percet. Minden nap futsz vele és beállítod vagy 2-3szor és be fog neki rögzülni.
2014. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!