Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az amerkai...

Mi a véleményetek az amerkai stafford shire terrierekről? Akinek van, hogy viselkedik társaságba? Kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés

2014. dec. 13. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizárólag a neveléstől, szocializációtól függ. Lehet vérengző fenevadat csinálni belőle, ami minden élőlényt széttép, de lehet bújós ölebet is csinálni belőle.
2014. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nagyon divatos fajta lett, de sok gazdinak nem való.


Szerencsére én sok stafford gazdival találkoztam, aki bizony komolyan veszi a dolgát és viszi mindenhová, kutyák közé, neveli, mozgatja. A helyi futtató "sztárja" is egy stafford, ő legnyugodtabb, legbarátságosabb kutya akit ismerek, ugyanakkor van 2 fenevad a környéken akikkel egyszerűen nem bír a gazdájuk :)


NAGYON erős kutyák, helyes neveléssel pedig nagyon jó fejek.

2014. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy szóval jellemezném a 9 hónaposom: eszetlen.

Mindig, mindenhol, mindenkivel.

Hallgat rám, jól nevelt, mindig visszahívható, nekem ez a legfontosabb. Az is igaz, hogy ha helyzet van, (bármi érdekes), akkor kiesik az agyából, hogy mit jelent a fekszik, de ez legyen a legnagyobb bajom. :)

2014. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mentvényem (így nyilván nem fajtatiszta, de erősen staff jelleg), viselkedésproblémásan került hozzám, vadították.

Ennek köszönhetően kutyákkal komoly problémái voltak. Mára (pár hónap rehab után) már van egy csomó kutyabarátja, és tök jól elvan velük.

Emberrel szemben a kezdetektől fogva nagyon jó, még csak hajlam sincs benne ember elleni agresszióra. Gyerekeket is nagyon szereti, óvatos velük, simán tudnak rajta lovacskázni, de parancsszavakra is ugyan úgy hallgat, még akkor is, ha pici gyerkőc mondja. 3 éves unokatesóm rettegett a kutyáktól, aztán egyszer kivittem hozzá, azóta ha nálunk van, mindig kutyázni akar. :D Ettől függetlenül nem hagynám egyedül gyerekkel, de ez nálam minden egyes kutyára áll.


Tény, hogy ő egy nagyon nehéz kutya. Úgy érzem, iszonyú sokat dolgoztunk azért, hogy ide jussunk. Rengeteg-rengeteget kellett hozzá nőnöm, és voltak nagyon nehéz perceink is, míg teljesen tudatosítottam magamban, hogy akkor merre-meddig-mit-hogyan kell nála. Ha egyáltalán sikerült ez, mert igazából mindig tanulok valami újat. :)

Viszont nagyon megérte. Nála jobb kutyát képzelni sem tudnék. :)

2014. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

nekünk konkrétan 2 van, pontosabban 1 fajtatiszta, illetve egy staffi-pitbull keverék.

Konkrétan a staffi-pit keverék az enyém, első kutyám, sokan mondták merész vállalkozás volt első kutyának ilyen fajtát választani de nem bántam meg, meg én kutyát akartam nem szobacirkáló semmire valót... igen nagyon erős, makacs jószágok az biztos, rengeteget kell velük foglalkozni, mozgatni, edzeni, de az alap természetük szerintem nagyon jó, pedig az enyém keverék, ( én amúgy az Amerikai pit bull terrierekért rajongok nagyon) és ugye van a megbélyegzés, hogy mert ezek harci kutyák stb.. harci kutyát akár melyik fajtából lehet szerintem csinálni, csak ugye ezeknek a fajtáknak nagyon jók az adottságaik ezért is használták-használják őket ilyen célra. A világon a legjobb kutyák szerintem, nem a tápos kategória, egy szóval én csak ajánlani tudom, de ahogy írtam nagyon sokat kell foglalkozni velük!

2014. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése az egész, de természetesen sokat számít, hogy honnan hozod el. Nekünk sikerült egy szuper kennelt találnunk, ahol már eleve alap szocializálva lehet elhozni a kutyákat, de jártunk vele oviba, suliba és nagyon sokat bandázunk. 10+ kutya között sem volt még gondunk, nagyon nyugodt, jó természetű kutya aki inkább kikerüli a konfliktust, de ha már nagyon pofátlan a másik eb, akkor helyre rakja egy kis morgással vagy odakapással, de verekedésig sosem fajult a helyzet. Emberekkel egy tündér, házőrzésre teljesen alkalmatlan. egyrészt a rövid bundája miatt én nem ajánlanám a csak kinti tartást, és a miénk a vad idegen emberekkel is barátságos még kapun keresztül is, szóval nem igazán akadályozna meg senkit a bejutásban. Amellett, hogy remek családi kutyák, sportra is tökéletesek, sőt valamit kell is csinálni velük, mert rengeteg energiájuk van.
2014. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 16. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!