Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy adjam oda a felnőtt...

Hogy adjam oda a felnőtt kutyámnak a jutalom falatot?

Figyelt kérdés
Van egy felnőtt kutyám,picit rosszul lett nevelve,mert még kicsi voltam amikor kaptuk,és inkább én akartam őt,és elkényeztettem mint állat :).Szóval nagy kutya,és amikor jutalom falatot akarok neki adni,mindig attól félek hogy tőből meg eszi a karomat (Nem azért mert éheztetve van,mint már mondtam kényztetem mint állat).Szóval valami megoldás?Előre is köszönöm

2014. dec. 14. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A csukott tenyeredbe teszed a falatot. Azt tartod elé. Amikor hirtelen akarja bekapni, felé nyomod a kezedet és rászólsz, hogy nem. Ha már szépen szagolgatja, akkor felfordítod a kezedet és szétnyitod az ujjadat. Így a tenyeredből fogja kivenni.
2014. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az "ül" re akarom megtanítani,vagy legalább is a maradj-ra.utánanéztem,akármikor el lehet kezdeni tanítani,csak idősen tovább tart
2014. dec. 14. 21:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm első :)
2014. dec. 14. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ökölbe zárt kezed nyújtsd neki, nem fog megkapni.

Közben mondd neki, hogy "szééépen!". Amikor nem idegbeteg már, és csak szaglássza a kezed, akkor add neki. Ha rákapna, akkor zárd vissza. Ezt megszokja, akkor már adhatod a falatot nyitott tenyérrel is, tudja, hogy ha hirtelen kap a kajáért, akkor te bezárod a markod.

Valóban vigyázni kell, mert nem az a baj, hogy "tőből megeszi a karod", hanem az, hogy a fogával úgy meg tudja ütni a kézfejeden vmelyik ízületet, hogy beszarsz. (Bocsi) :)))

2014. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. dec. 19. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!