Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha fél a kutyám...

Mit tegyek ha fél a kutyám más kutyáktól?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám Bishcon Havanase 5 éves lesz májusban de fél más kutyáktól ritkán visszük ki utcára ,mert kertünk van de amikor kivisszük és egy ugyanakkora vagy nála kisebb kutyával találkozunk odaszalad a lábamhoz és onnan figyeli a kutyát.Ez normális?
2014. dec. 15. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kéne vele menni egy jobbféle kutyaiskolába szocializációs foglalkozásra, ahol rávezetik, hogy amúgy lehet ezt másképp is csinálni, illetve megtanítják neked, hogy hogyan tudsz neki segíteni otthon a mindennapokban ilyenkor.
2014. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
75%
Még lehet, hogy az se ártana, ha úgy amúgy lenne sétáltatva, ne adj' Isten foglalkozva vele a simogatáson és etetésen kívül
2014. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Foglalkozni és nevelni kellene, és kellett volna eddig is az elmúlt 5 évben! Akkor nem lenne ilyen gond. A kertben egy normálisabb kutya nem fog mozogni! Ahogy te sem futkosol kilométereket a lakásodban!

Keress fel egy normális kutyaiskolát, ahol tudnak segíteni a szocializációjában, vagy ha még ehhez is lusta vagy, hogy a hibádat kijavítsd keress neki egy felelősebb, jobb gazdát! És többet ne tarts kutyát.

2014. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, te óriási bunkó vagyxd az előző kettő szépen, értelmes ember módjára leírta, te meg csak szidni tudsz, gratulálok. Valószínű, amikor már 5 éve nálunk volt a kutya, biztos nagyon örült volna neki ha a szeretett családja elajándékozza más ,,jobb'' gazdinak. Miaz hogy a kutya nem rohangál a kertbe ahogy én se a lakásban? Nyilván, én járok sportolni ezért nem kell a lakásban levezetnem a felesleges energiát, na meg amúgy is. Nem tudhatod mekkora kertben tartom, miért ne futkározhatna ott? Elmondanám, ahányszor kivittük sétálni, pár napra rá vagy beteg lett vagy bolhás, ezért sem visszük ki, de minden nap játszik vele valaki a családból, rengeteget mozog, jelenleg 9 éves egészséges kutyus, és kétlem hogy olyan nagy baj lenne hogy nem szimpatizál más kutyákkal, amikor nem is találkozik velük,ezzel ellentétben minden embernek örül, az emberekhez van szokva. Csak az okoskodáshoz értesz, nem a kutyákhoz.
2019. szept. 13. 13:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Az előző kettőnek pedig köszönöm a választ, így utólag is:)
2019. szept. 13. 13:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit a kedves utolsónak, hogy igenis nevelve van a kutya, szobatiszta, kaja előtt mindig leül, ha kell neki valami ugat (ha szomjas odamegy a csaphoz és ugatja, ha éhes a hűtőhöz, ha ki kell mennie az ajtó előtt ül es ugat párat) okos, barátságos és szerető, úgyhogy nem kell ítélkezve írni amikor semmiről sem tudsz. Amikor kiírtam a kérdést kicsi voltam, nem tudtam miért félhet tőlük. Az a válasz, hogy nem szokott hozzá a kutyákhoz, és ha szeretném hozzászoktatni akkor vigyem el kutyasuliba vagy sétáltassam, bőven kielégítő lett volna, köszönöm.
2019. szept. 13. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!