Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor lehet "elletni" egy...

Hányszor lehet "elletni" egy kutyát egy évben?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek a kutyája idén már másodszor ellik. Utána a kölyköket eladják, nem kerül egyik sem az utcára, és tudom, hogy az anyakutyának is lehetne rosszabb sorsa is. De ezt akkor is kegyetlenségnek érzem, és szerintem a kutya kihasználása, hogy ők pár tízezer Ft-tal bentebb legyenek a családi költségvetésben. :-( :-( (Szerencsére nem közeli ismerősről van szó.)
2014. dec. 15. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy kutya egész életében HÁROMSZOR ellhet, többször nem etikus.

Az ismerősöd pedig egy szaporító!

2014. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy szaporító. Szerencsére olyan viszonyban nem vagyok vele, hogy nekem kelljen tartani érte a hátam, de azért az jó lenne, ha lenne valami szabályozás, ami a szaporítást visszaszorítja. Tényleg rendesen eljár vele sétálni, takarítja, rendben tartja, csak éppen ezt a pluszt is igénybe veszi, ami laikus szemmel nézve is olyan gáz. :-( :-( Közben persze tudom, hogy vannak olyan kutyasorsok. Ez a kutya legalább nem éhezik, nem fázik, "szeretik", de akkor is.
2014. dec. 15. 12:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam, hogy kétszer tüzel egy évben a szuka kutya, teljesen analfabéta vagyok "kutyatéren", bocsánat. Csak az tűnt fel, hogy már megint kérdezi, hogy nem kell-e kiskutya, pedig idén már megkérdezte egyszer. :-O
2014. dec. 15. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Kedves első, kicsit érdekes lenne, ha "Egy kutya egész életében HÁROMSZOR ellhet, többször nem etikus."

Vannak olyan emberek akik nem tenyésztik az állatukat mégsem ivartalanítják őket, azoknál mi van, vagy a kóbor ebeknél ki számolja, hogy te már harmadszor ellesz, akkor mától terméketlen vagy? Hol az etika a természetben? A gondolatmeneted hibás...


Kérdező: Egy kutya egy évben általában 2 almot hoz a világra. Az egyik a tavaszi-nyár eleji időszakban, a másik a nyár végi-őszi időszakban van. Teljesen normális, hogy már másodszorra szaporodik egy évben. A mi nőstény kutyánk is ezekben az időkben tüzel és sajnos gondot okoz a fiúk távol tartása, de megoldható.


Általában a tenyésztők kihasználják ezt a két időszakot, viszont az öregebb kutyák tenyésztése valóban elítélendő, mert a tenyészanyák kimerülhetnek, illetve az átadó genetikai állományuk sérülhet és beteg kiskutyákat hoznak a világra.

2014. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Általában évente csak egyszer javasolt. A tenyésztők azért jól néznének ki ha a díjnyertes szukájuk csak 3x fialhatna egész életében.
2014. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Kutyákról van szó, nem tehenekről, lovakról, stb. Ki beszélt itt a kóbor kutyákról? Ez egy gazdánál élő kutya. Egy rendes tenyésztő háromnál többször nem teszi ki a vemhességnek a szukáját, akármennyire is díjnyertes.

Attól hogy kétszer tüzel egy évben, még nem kell kétszer szülnie minden évben, mikor a menhelyek tele vannak, és a legtöbb kutya oda is kerül az ilyen gondolkodás miatt.Egy kutya akkor hoz két almot egy évben a világra, ha felelőtlen a "kedves gazdi".

2014. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Az állatorvosok szerint a kan és a szuka is 2-5 éves kora között párosodhat, mert ekkor a legegészségesebbek erre.

A szuka élete során kétszer és lehetőleg almonként 4-nél nem több kiskutyával. Ez szigorúan az állatorvosok véleménye.


A 12.20-as válaszoló szaporító. Neki az a lényeg, hogy minél több kutyát tudjon eladni, nem érdekli a saját kutyája egészsége.


Csak hozzáteszem, hogy a vadon élő kutyaféléknél sem szoktak minden évben 2 almot lehozni és életük során sem hoznak le túl sok almot. Ennek egyszerű oka van. Pl. farkaséknál csak az alfa hím/nőstény párosodik, és kb. 2-4 évig vannak a falka élén, mivel az erősebb egyedek váltják őket.

2014. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olvastam egy tenyésztői véleményt is egy másik kérdésnél az oldalon, aki azt írta, hogy a 8 éves kutyája 5 alkalommal ellett, és többet nem is akarja a tenyésztő gazda, hogy a kutyusnak jó hosszú öreg kora lehessen. Ez is egy hozzáállás.


Én csak laikusként indultam ki abból, hogy a szervezetnek kell a regenerálódás, és azért kétszer elleni egy évben, az egy kutyának is megterhelő lehet. :-(

2014. dec. 15. 13:21
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!


Igen, laikusként is látható, hogy ha egy kutya vemhessége kb. 60 nap, és a vemhesség után kb. 3 hónap kell ahhoz, hogy a méhe anatómiailag visszaálljon az eredeti állapotába (miközben szpotatja az almot), akkor a kutyának nem sok ideje marad regenerálódni, pihenni a következő vemhességig, ha évente 2x elletik.

2014. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha egy szuka kevés létszámot ellik, megfelelő a kondíciója szoptatás után, azért van, amikor a következő tüzelésnél is befedeztetik. Természetesen, utána kihagynak pihenő időt. Van olyan tenyésztési szabályzat pl, amikor csak annyit írnak, másfél évente 2 alom engedélyezett. Innentől a tenyésztő felelőssége a kutyájával szemben , miként oldja meg.
2014. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!