Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvot túlélt 8 hetes kiskutya...

Parvot túlélt 8 hetes kiskutya hasmenés? SOS

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lassan 9 hetes németjuhász kiskutyám most lett túl a parvon. Pénteken kapta a 6. infúzióját. Royal Canin junior tápot eszik, csüt-pén-szo-vas tök normális volt már a széklete, az injekciókból tegnap kapott utoljára, de reggel óta megint megy a hasa. Eddig csak 2x volt, és nem véres meg vízszerű, nem hányt, kedve is jó, viszont nagyon aggódom, hogy mi lehet. Van valami ötlet?

2014. dec. 15. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot írni, de mikor az én kiskutyámnak volt hasmenése, rizsnyákot főztem neki, abba tettem sárgarépát is. A rizst több mint egy óráig főztem sok vízben, együtt a pici sárgarépakarikákkal, szinte szétfőztem. Neki teljesen megszűnt tőle a hasmenése.
2014. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és én Brit kölyöktápot adtam neki, ma már Brit prémium junior tápot kap, de eddig bevált.
2014. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát most itt is az lesz, kicsit ízesítve mert amúgy a főtt csirkét nem eszi meg natúrban. Csak félek, h nehogy a vírus jöjjön vissza neki bár nem véres és nem vizes a széklete egyszerűen csak megy a hasa.
2014. dec. 15. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Esetleg főtt csirkenyakat összetörve keverhetsz a péppé főzött rizs mellé, az megfogja a székletet. Jobbulást a kutyusnak!
2014. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem a vírus jön vissza. Viszont a bélbolyhai károsodtak. Fokozatosan kell az ételhez szoktatni. Nem mondta az orvosod? Diéta és lassan átállni a tápra. Mivel lefogyott gondolom a kicsi, nehogy elkezdj többet adni neki a szokásosnál, mert az is hasmenést okozhat.
2014. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem nem mondtak mivel a sima fott csirkemellet rizzsel fott repaval nem volt hajlando megenni, ezert mondta a doki h akkor Royal Canin junior es abbol mar mehet a rendes adagja. Ma nem a sajat dokija volt, kezembenxomott egy gastroferm pet-et es annyi, parvo ellen szerumot ma mar nem kapott injekcioban pedig a sajat dokija azt mondta ma meg kell. No mindegy. Csak megijedtem a hasmenestol, bar nem veres, de akkor RC-t offoljuk kicsit.
2014. dec. 15. 14:54
 7/12 anonim ***** válasza:

A szérumot nem kell ezerszer beadni.

"Heveny betegség esetében a kezelés 24-48 órán belüli megismétlése javasolt.

A szérum hatása a kezelés után 24 órával kezdődik, és 14-21 napig tart."

Szerencsés vagy, hogy kilábalt belőle a kiskutyád.

A kezelő orvosodat fel is hívhatod, ha még kérdéseid vannak a további időre. Hasznosabb néha, mint a gyakorin kérdezősködni. Bár most éppen valóban kaptál használható tanácsot.Gyors javulást kívánok !

2014. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
" Az emésztőszervi tünetek átvészelését követően az állatot diétára kell fogni! Kezdetben burgonyapürét, szétfőtt rizst, később főtt csirkehúst kaphat naponta többször kis mennyiségben a beteg kutya. A biztonság érdekében még a gyógyulást követő héten is folytatni kell a diétát. Mivel a hasmenéses bélsárral a kutya környezete is a kórokozók óriási tömegével szennyeződik, szigorú higiéniás intézkedésekkel nagy gondot kell fordítani a beteg állat környezetében levő kutyák fertőződésének az elkerülésére. "
2014. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy van a kiskutyád?
2014. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a kerdest jol! *lekopogom* rosszalkodik nem ul a seggen 3 percnel tovabb es enne egesz nap. Ejjel hanyt ami aggasztott de ugy fest a gastroferm pet kezd hatni nala mert nemhogy nem hanyt meg ma, de a szeklete is jo volt. Szerintem hihetetlen szerencses a kicsi, h mult vasarnap egybol dokihoz vittuk mert mashogy mar nem elne. A tenyeszto meg nem tudom hogy engedhette meg ezt maganak, h FCI-s kennelbol parvos kolykot. Rizst eszik fozve hol fott pulykaval hol marhamajkremmel. Utobbit jobban szereti. :)
2014. dec. 16. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!