Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyam szettep valakit...

Ha a kutyam szettep valakit maganteruleten, ami nem az enyim, de engedellyel volt ott, kerulhetek bajba?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nagymamam videken el, de az elmult felevben bejarnak az udvaraba a falubol rosszemberek, akik minden kilopnak az udvarbol, az allatoktol kezdve a targyakig mindent. Eloszor csak loptak, de mar elszemtelenedtek es rendesen tanyaznak. A mama kotve tartja a kutyat, mert egyszer elengedte ezek miatt, viszont kiengedtek a kapun a szemetek es nem jott vissza, a siten fogta be. A mama ejjelente sirva hiv fel, hogy ott tornek zuznak, portyaznak, szorakoznak a lancra kotott kutyajaval es reszegen verik az ajtot. A rendorseg tehetetlen, mert hiaba hivja ki oket, felveszik a jegyzokonyvet es elmennek, mert ilyen piti ugyekkel nem foglalkoznak.


Nekem van egy delorosz juhaszom es egy orias schnauzerem, kutyaiskolas, papiros orzovedok/testorok, a parom jart veluk el, s ha lemennek a mamamhoz videkre veluk (benti kutyak), aztan amikor hallom az illegalis behatolokat es rajuk engednem oket, akkor jogos volt vagy nem tehetme meg, mert hiaba a mama engedelyevel voltak ott a kutyak, de nem oda vannak bejelentve es elvinnek oket? Ismetlem: papirosak! Ergo parancsra engednek, de en azt nem tervezem, hogy visszahivjam oket, had tanuljanak lecket az ilyen emberek es amig a rendorseg ki nem er, hagynam oket az embereken, mert megolni nem olnek oket, karra-labra mennek a kutyaim.



#kutya #agresszió #illegalis behatolo
2014. dec. 15. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A válaszom az,hogy hülye vagy!!!!"(hagynám őket rajta)"Hát drágám a rendőrnek meg jogában áll lelőni őket!Majd visszajönnek és lemérgezik a tombolók a kutyát!Miért nem a párod marad ott a kutyákkal egy pár napig!
2014. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem önvédelem, és hagyod, hogy széttépjenek valakit, miután már menekülnének, akkor igen, nagyon nagy bajod lehet belőle.
2014. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha a kutyák megsebesítenek valakit, vagy megölnek, teljes mértékben a ti felelősségetek. Amennyiben rátok bizonyítják, hogy ez volt a cél, akkor gyilkossági kísérlet vagy gyilkosság.

Megértem a helyzetedet, s együtt is érzek veled. A te pártodon állok, csak a törvényi szabályozás ilyen.

2014. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem neked is, meg a kutyáidnak is csak baja lehet belőle. Én nem értek az öv-hez, de egyszerű bemutatókon is láttam már olyat, hogy a kutya állja a segédet. Nem tudom, szaknyelven hogy hívják...az nem lenne elég? Az ilyen fajzatok úgyis visszmennek, aztán ki tudja, lehet, hogy még a mamád kutyája, vagy a mamád látná kárát az egésznek.


Addig fel lehetne tartani őket, amíg a rendőrség kiér, és akkor már lesz kit felejelenteni és lesz oka is.

2014. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Nem értek egyet. Felpuhult az önvédelmi törvény. Ha birtokháborítás közben megölök valakit, természetesen elővesznek, talán, még látszat per is lesz, de tuti, felmentenek.

Kérdező, a következőt javasolom. Engedd rájuk a kutyusokat, de csak sebesülésig, aztán hívd vissza őket. A gazfickók meglépnek ugyan, de a környéket is elkerülik, nem hogy még egyszer odamerészkedjenek. Rendőrségre nem mennek, hisz igencsak nehéz lenne bemesélni, hogy miközben otthon békésen traccsoltak, rájuk támadtak a kutyáid.

2014. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tanitsatok meg oket szajkosarban tamadni. A hatas igy is meglesz, viszont kevesbe vagytok felelossegre vonhatok. Es a keritesen legyen kint jol lathato helyen, hogy harapos kutya.
2014. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

En mar belegondoltam mindebbe, de a feljelentgetes tragyat sem er. Er nagyarorszag, itt ha a rendor elott ol meg a cigany egy embert es en azt mondom, hogy a cigany olt, engem csuknak le rasszizmus miatt! Szanalmas az, amit torvenynek neveznek itt! Pl floridaban szetlohetnem oket rohogve, mert ott ez alap dolog ha maganteruletre vagy maganszfêraba behatolas tortenik.


Nem akarnam megolni oket, de nem bannam, ha a karjuk es labuk ezer fele torne... Megerdemelnek, majdnem egy millioval karositottak mar meg a mamamat, aki havi 40 ezerbol el, szejjel lopkodtak!! Indiaba pl eltorik a loposok kezet. Ezt itt is bevezethetnek, avagy most en egy napra azzal, hogy rajuk engedem a kutyamat.


De ha a szemelyvedelemre kepzes miatt lenne gond, akkor kimegyek es rajuk szolok, biztos, hogy belem kotnek, mert a mama egyszer kiszolt az ablakon es teglat vagtak hozza. De azota mar a teglakat is ellopkodtak.....szoval hagynam hogy veszelybe keruljek, azert, hogy valobban vedelemre szoruljak a kutyaim altal. Es akkor talan torvenyesen tepik meg a kutyak oket? A mama amugy is arulja a telket, mert koltozni akar, ezutan az eset utan magammal vinnem haza, tehat rajta nem tudnak bosszut allni, de bennem van egy kis bosszuvagy, ezert hagynam a kutyakat, hogy ne csak egy ket percig tepkedjek meg, tolem ripityara is torhetik a karjukat. Azt erdemlik

2014. dec. 15. 16:47
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Fém szájkosárban, ha képesek a kutyáid dolgozni, engedd csak rájuk őket. Saját terület, az idegenek oda nem mehetnének be.Ha van kint tábla a kapunál, hogy harapós kutya, nem lesz gond.
2014. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kerítésre, kapura kitenni, hogy harapós kutya. Nem csak szöveggel, hanem ábrával is, mert analfabétának is fel kell hívni a figyelmét a veszélyre. (Ez komoly, nem elég a szöveges figyelmeztetés)Nem tudom hány méterenként kell kint lenni a táblának, de nem elég csak a kapura tenni. A fém szájkosár jó megoldás, azzal is tud ütni akkorát a kutya...lásd rendőrségi tömegoszlató kutyák.
2014. dec. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez egy magánterület, mégha nem is a kérdező él ott, látogatóba mehet, és viheti magával a kutyáit is.

Ha annak eleget tesznek, hogy jóhiszemű idegen ne tévedjen be a területre, a jogtalan behatoló saját felelősségére lép a körülzárt területre.

Kerítés kulccsal lezárva, "Kutyával őrzött terület" vagy "Vigyázz a kutya harap"... annak persze megvan a veszélye, hogy így először a kutyák hatástalanításán kezdenek dolgozni a behatolók.

2014. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!