Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? (Kérdésed túl...

Ivartalanítás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves ivaros szuka kutyám, akivel versenyszerűen agilityzek. Annyiszor hallottam, hogy az ivartalanítás után nyugodtabb, lustább lett a kutyus, hogy egyszerűen nem merem ivartalanítani, mert félek, hogy vele is ez fog történni, és hát ő alapból sem valami pörgős kutya (inkább megfontoltan, hibapontok nélkül végigmegy a pályán, de elég lassúcskán:)), és ha még ennél is nyugodtabb lenne... Viszont így nagyon félek, hogy elkap valami betegséget, emlődaganat vagy akármi, meg ugye a tüzeléseknél is macerás megoldani a sétát meg az edzést... Szerintetek? Mi lenne a legjobb döntés? Teljesen tanácstalan vagyok.

2014. dec. 15. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is hallottam többször is, de amikor a labradoromat ivartalaníttattam, akkor előtte megkérdeztem az állatorvosunkat és azt mondta, hogy nem várható, hogy megváltozik a személyisége. És tényleg nem változott.
2014. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Soroljam neked h mely agilitys kutyák vannak ivartalanítva?

Én egy ivartalan kutyával jutottam ki 3szor a VBre, és 5ször az EOra... csak h mást ne említsek. Ivartalanítsd!

2014. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém egyáltalán nem változott ivartalanítás után, semmilyen irányba.


Számomra egyébként fontosabb lenne a kutyám egészsége, mint a verseny.

2014. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kutyad nem tul gyors, igy eleve csak a kozepmezonyben tud vegezni egy erosebb mezonyben. Magyarul az agility csak hobbi, azert meg nem erdemes kockaztatni az egeszseget.
2014. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég fiatalon, másfél évesen ivartalaníttattam a kutyámat, két és fél éves korára alakult ki teljesen a személyisége és jelentősen pörgősebb lett, mint fiatalon. Egyszóval én is csak megcáfolni tudom ezt a nézetet, hogy lustább lesz a műtéttől.
2014. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!