Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mi az a dolog hogy ha egy...

A mi az a dolog hogy ha egy kutya het eves lesz akkor a gazdik elgondolkoznak egy kiskutyan? Vagyis sok embernek hallottam hogy 6-7 eves lett a kutyajuk es vettek meg egyet.

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb fél éves korától gondolkodom rajta, hogy kéne neki egy társ akivel elvan napközbe, míg haza nem érünk. Főleg azóta látom, hogy igényelné, mióta a szomszédban elpusztult az öreg kutyus. Rendszeresen foglalkozunk vele, de sajnos nem sok kutyával találkozunk az utcán vagy az erdőben.

Másfél éves a kutyám egyébként, de 2 éven belül biztosan szerzünk mellé még egy kutyust.

2014. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 volt, amikor örökbefogadtam a másikat. Egyrészt volt olyan oka is, hogy nekem a melóhoz is kell a kutya, és az öreget nem akartam már szívatni, másrészt pedig olyan helyzetbe nem akarok kerülni, hogy elpusztul a kutyám, és a nagy gyászolás közepette vagy nincs kutyám egy csomó ideig, vagy fura állapotban kéne összeszoknom egy másikkal. Na meg az öreg nevelje csak ki nekem a kicsit, vegye át a jó szokásait az aprólék, könnyebb úgy. Plusz az öreg se aszalódik így bele a semmittevésbe, csomót játszanak a másikkal, szóval kicsit aktivizálódott is. Jobb volt ez most, amikor még friss a kutya, és nem tényleg öregkorában kell megszívani egy neveletlen vakarékkal, amikor már csak fárasztja és nincs türelme hozzá.
2014. dec. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor aztmondjatok jo most belevagni mint kesobb?
2014. dec. 15. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Van, akinek jó, van, akinek nem. A lényeg, hogy átgondolt és tudatos döntés legyen a második kutya beszerzése, vagy nem beszerzése, ne a tizenéves kutyád mellé találd ki, hogy mégis kell egy másik.
2014. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem másik kell. Hanem még egy és igazábol majd ot be fogadni szeretnem es nem arra h az egyik mellett masik is legyen hanem egyutt. A mostanit se szeretnem higy egyedul legyen
2014. dec. 15. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne a szavakon lovagolj, én sem arra gondoltam, hogy lecseréled a kutyádat. Másik _is_, ha így jobban tetszik.
2014. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj nem rosszbol irtam!:)
2014. dec. 15. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hónapos volt a kutyám amikor vettem melléje egy másikat mert az első kan irtó neveletlen, szocializálatlan kutya volt. A kicsi szuka nagyon sokat segített rajta azóta. ( Megjegyzem a kannal 3 kutyaiskolában is voltunk és egyikben sem tudták megnevelni, később kiderült ideggyengeség miatt pedig TK-val van). Azóta jobb a helyzet, már nem fél tőle egyszer máskor pedig támadná meg ugyan azt a kutyát. Hanem szépen elvan vele és játszanak. A szuka nagyon sokat segített rajta és a kan is a szukán. A szuka egy félénk, lusta kutyus volt. Most már egy bátor, okos, gyors és aktív kutya lett belőle. Mind a kettő mára nevelt, szocializált és remek társ. Na jó a szuka a betonra pisil és irtó büdös van ott xD
2014. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!