Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barátom vs. A kutyám,...

A barátom vs. A kutyám, túlreagálom?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete "éltünk" együtt a barátommal mikor megérkezett a kölyökkutyám, ennek már 3 hónapja, de a dolgok egyre rosszabbra fordultak.

Kezdetekben csak teljesen kivonta magát a kutyázásból, ami nem is igazán zavart, mert magamnak vettem, de mára állandó konfliktus forrás lett szegény kis törpe.

Az elején nagyot hibáztam miatta, hetente többször aludtam nála (elmentem este 7-8kor és másnap 2 felé estem haza, ez nagyon sok volt a kutyámnak), emiatt kialakult egy jó kis szeparációs szorongás... Ezen változtattam, ha nála is alszom későn érkezem és korán távozom, nem hagyom egyedül tovább 8-9 óránál. Ez az első konfliktusunk, szerinte folyton a kutyámmal vagyok, ki kellene bírnia 1-2 napot egyedül.

A másik a kutyaovi, járunk, később a sulit is el akarom végezni vele, ill. el akarok kezdeni sportolni, ez nekem nagyon fontos. Őt viszont idegesíti, mintha féltékeny lenne a blökire.

Az utóbbi időben meg fel-fel dobja, hogy meg kéne verni, mert az a megoldás a problémákra, nem a pozitív megerősítés és a nevelés.

Folyton megbánt, mert pici a kutyám, és hallgathatom, hogy bezzeg az anyja nem engedne kutyát (meg semmilyen állatot) a házba.

Kezd elegem lenni, hogy a kutya folyamatos ütköző. Állandó lelkiismeret furdalásom van, hogy keveset foglalkozom a kölyökkel (kb 1,5-2 óra séta, 30 perc aktív játék, kb ugyanennyi tanulás), hogy a barátommal lehessek, de úgy érzem szétszakadok.

Annyira másképp látjuk a kutyatartást... Ezzel nekem nem lenne bajom, én elfogadom, hogy ő nem látja bennük a társat, de ő állandóan meg akar győzni arról, hogy én vagyok a hülye.

Nem kényeztetem el a kutyám, kutyaként kezelem szerintem. Nekem az első szavamra hallgat, ha a barátom szól, mintha süket lenne, ráadásul, ha játszanak, rendszeresen megharapja, hiába magyarázom neki, mi a teendő, nem az hülyeség, meg kell verni...

Húúú, jól kiírtam magamból. Ti hogy látjátok, túlreagálom a dolgot? Mit tehetek, hogy közeledjünk egymáshoz kicsit, a kutyát nem fogom egyedül hagyni 8-10 óránál tovább, lakáskutya, úgy érzem nem tehetem meg vele.


2014. dec. 16. 12:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
nem akarlak megbántani, de a pasid egy f..z. az ilyen embert gyorsan ott kell hagyni mert: részint csak kihasznál, részint ha a kutyádra is sajnálja az időt, akkor mi lenne ha lenne/lesz gyerek?
2014. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Pasid lehet másik is...olyan, akinek nincs baja a kutyával, sőt, szereti is.
2014. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap dolog, hogy a párom szeresse a kutyákat és szeressen is velük foglalkozni, törődni. Ha ez nem lenne meg a páromban, nem is lennénk együtt, hiszen számomra fontosak a kutyáim/kutyáink. Szóval... én egyértelműen a kutyát választanám.


Ahogy kivettem a szövegből, nem éltek együtt, tehát nem értem miért zavarja a kutya? Ja, hogy sok időt vesz el? Hát ők már csak ilyenek...

2014. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát oké,hogy ő nem úgy tekint a kutyára mint társ,de mivel neked a kutya fontos,ezt tiszteletben kéne tartania!!!

Sőt azt is,hogy mivel kölyök sokat kell vele foglalkozni!


Szerintem ülj le vele és beszéld át a dolgokat,ha nem hajlandó változtatni,akkor hagyd el.


Gondolom te is tiszteletben tartod a dolgait,mert szereted,elfogadod. Akkor ezt ő is tegye meg!

Ha ez nem működik később is gondok lehetnek..

2014. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
11%
A problèma, hogy megalázod azzal, hogy a kutya miatt kèsőbb mèsz korán jössz, ezzel nyìltan azt mondod, hogy kevèsbè fontos neked. Ez olyan, mintha ő rendszeren azt mondaná, hogy elmegy pl motorozni, mert azt jobban szeret mint veled lenni? Neked nen fájna? Hát de. Èrtelmes embert ezt megbeazèlte volna, nem egyedül eldönti hogy akkor kèsőbb megyek ès le vagy sz@rva. Egy kapcsolatban MINDÌG kèt ember van, az okosabbak kommunikálnak, a maradèk pl te meg meg is èrdemli...
2014. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összhang. Sajnos ez a fiú nem illik hozzád. Utolsó kísérletként próbálj meg vele szépen, komolyan beszélni, hogy ez neked fontos. Ha igazán szeret, akkor elfogad kutyástul-macskástul. Ennyi.

A kutyád pedig mégegyszer nem lesz kölyök.

2014. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokan jártak már így, hogy az aktuális barát nem volt kutyatűrő. Ekkor jön a döntés....Vagy kutyás leszel és keresel majd másik társat, vagy lemondasz a kutyáról és éled az életedet az aktuális barátoddal. Persze, még mindig ott marad az a lehetőség, hogy ez a kapcsolatod megszakadhat kutya nélkül is. Akkor viszont a következő barátot már kutyásként kell megtalálnod.
2014. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Egyedül az 5. válaszolótól kérdezném meg, hogy honnan veszi, hogy nem kommunikálok? Ill. megkérném, hogy fejtse ki miért von párhozamot a motorozás és a kutya között. Ugyan nem étek a motorokhoz, de tudtommal őket nem kell pár óránként levinni pisilni, etetni naponta 2x, nem üvöltenek, ha eltűnök 48 órára. A szomszédok nem jelentenek fel, ha beteszem a sarokba 1-2 hétre... Emellett, ha mondjuk világbajnok motorozó lenne, elfogadnám, hogy bizony vannak edzések és hatalmas kiadások.

Mikor megismerkedtünk, közölte, hogy alig lesz rám ideje a munkája miatt, elfogadtam. Még csak ismerkedtünk, de megkérdeztem, hogy lehet-e kutyám, elmagyaráztam, hogy fogom tartani, miket várok el tőle a kiskutyával kapcsolatban. Ő bólintott rá, ezzel most nem tudok mit kezdeni, hogy mégse jó így neki, pedig az első perctől nyílt lapokkal játszottam.

2014. dec. 16. 13:23
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nagyon becsülendő hogy ilyen felelősségteljes kutyatartó is létezik. azt meg nem tudom miért kellett volna különösebben megbeszélni a pasival hogy ő szeretne egy kutyát magának amikor eleve nem is élnek egy háztartásban! csak járnak!

mellesleg, ezért lehet hogy le leszek pontozva de nem érdekel:

a kutya mindig el fogja fogadni a gazdit úgy ahogy van. ez a fiú meg nőjjön fel, mert nagyon gyerekes és idétlen a felfogása. ha szeretne többet lenni a párjával akkor vackolja ki magát a bunkeréből és menjen ő a lányhoz. a kutyanevelésbe pedig ne szóljon bele. ilyen egyszerű. ha így elfogadja a párját oké, ha nem akkor lehet mindenkinek a dolgára menni.

2014. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igazából a neten ismertem meg, főleg a munkája miatt az első randi óta minden estét együtt töltünk (külön bérelünk lakást mindketten). Szóval jön ő, hetente 5-6x, én 1x megyek hozzá, nem mondom, de majd megőrülök mindig a kutya miatt, na meg a szomszédok miatt, ha hajnalban elkezd visítani...

Rengeteg hiszti van ebből, hogy keveset alszik a saját albérletében, de nélkülem se akar menni, mert megmakacsoltam magam. Nem értem, mért nem jó nálam, itt kettesben vagyunk, én egedül élek nincs lakótársam, nála meg beszorulunk a nappaliba, nem buli hogy óránként keresztülgaloppozik a lakótársa a helyiségen, de ez meg a kutya szerinte nem kifogás.

2014. dec. 16. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!