Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A madzagos labdát mire,...

A madzagos labdát mire, hogyan kell használni? Milyet vegyek 6 hónapos német juhászomnak?

Figyelt kérdés

#kutyajáték #madzagos labda
2014. dec. 16. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
vajon?:)
2014. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Semmire nem kell használni, de mivel az egy játék, praktikusan tudsz vele játszani a kutyával, ha akarsz :)


A legalapvetőbb előnye, hogy nem a nyálas labdát kell fogdosnod, hanem elég a zsinórt, illetve messzebbre tudod dobni, meg tudsz vele huzakodni meg "cicázni" a kutyával. Használhatod jutalomként is kiképzésnél, ha tudod, hogy kell, bár mivel megkérdezted, mire jó, ez nyilván nem jön szóba.


Akkorát vegyél, amekkorát a kutya kényelmesen a szájába tud venni, a zsinór hossza meg neked legyen kényelmes, bármire is akarod használni. Érdemes tényleg minőségit venni, ha huzakodni akarsz a kutyával, mert az olcsó gagyiból öt perc alatt kicuppan a kötél és cseszheted :)

2014. dec. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, jó, szemét voltam, de: alapvetően kétféle zsinóros labda van.

1: labda + vékony zsinór, ami arra jó hogy dobáld ( 2 db, visszahozza dobod a másikat ) gyors fizikai lefárasztás.

2: labda + vastag kötél, ami húzásra ( cicázásra ) jó, fokozott fizikaiállóképeeség gyakorlására.

2014. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tenyésztő mondta, mikor eljött meglátogatni a kutyust, hogy vegyünk neki ilyen zsinóros labdát. Kenderkötéllel már játszottunk, de azt secperc alatt szétrágta, nem tudom, ez a zsinóros labda meddig fog tartani.:) Még csak 6 hónapos, de nagyon erős kutya. Eddig nem ajánlották a húzogatós játékokat, mivel tartott a fogváltás. De jó lenne kipróbálni, mert fogynak a labdáink, teniszlabda néhány napig tart, most van egy fogtisztító rögbit, ez még bírja. A bőrfocit, amivel eddig labdáztunk épp tegnap teljesen szétszedte, ezért gondoltam erre a madzagos labdára. Nagyon sokat tanulunk, gyakorolunk, de szeretnék többet játszani vele.
2014. dec. 16. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
A madzagos labda, és általában azok a felszerelések, amelyekkel te és a kutyád közösen játszotok, tanultok, nem arra való, hogy odaadd a kutyának egész napra. Még szép, hogy szétszedi.A Bendének vannak megfelelő labdái. De a legjobb a Gappay labda. Tenyésztőd biztosan tud szerezni.
2014. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na hát ezért kell jó minőségűt venni. A mi madzagos labdáink 2000 Ft körül voltak, de bírják is a strapát. Julius k-9, vagy Dogtech márkát keress (az egyiket a Fressnapf, a másikat az Alphazoo árulja), azok jók. Meg persze ne hagyd, hogy elvigye rágni, nem arra való, hanem a közös játékra.
2014. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Dehogy adom oda. Mindig együtt játszunk, a labdákat, játékokat pedig behozom játék után, de képes volt még apportírozás közben (míg visszahozta) megrágni.

Megnézem holnap, amit ajánlottatok.

2014. dec. 16. 21:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, a pitem is csócsálja visszahozáskor, annyit ezek simán kibírnak :)
2014. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is sokáig agyaltunk az elején, hogy mi az, amit nem tud tönkre tenni a németjuhász kölyök, aztán ezt ajánlották: [link] 2000 ft körül van a fressben, az eddigi legjobb játék, 0-24 nála lehet, mert még mindig egy darabot sem tudott kiharapni belőle, ez volt nála fogváltásnál is, imádja. (Igaz, a kötelet időközben kivágtam, de csak a biztonság kedvéért...:)). Az összes többi játéka csak pénzkidobás volt...:)
2014. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!