Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász tapasztalatok?

Németjuhász tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy németjuhászt! Érdekelne személyes tapasztalat , vélemény. Egyszer volt egy németjuhász keverékem , ami nagyon okos, értelmes volt. Sokat olvastam a fajtáról, és nagyon tetszik ez a karakter, és számomra tökéletes kutya. Viszont azt is olvastam, hogy túl van szaporítva,és már a németjuhászok között sok a selejt egyed, a szomszdomnak volt egy kan németjuhásza, és már 5 hónaposan látszott rajta, hogy nagyon agresszív egyed, és engem is majdnem megharapott már kölyökként! Nem játékból, tényleg rendkivül agressziv volt, és nem azért, mert a területét védte, hanem bolond volt. Ez a kutya elszökött, nem tudni mi lett vele, de vettek újabb két németjuhászt, és ők is nagyon agresszivek, volt mellettük egy szuka beagle, akit mindnketten széttéptek cafatokra, pedig a falka tag volt, és ráadásul két kan tépte szét, úgy tudtam hogy a kan nem szokta bántani a szuka kutyát, de mégis megtörtént. Lehet rossz helyől vették, de láttam már menhelyi német juhászt is, aki nem volt ilyen hamis. Nekem pedig megbízható kutya kell, tudom, sokat számit a nevelés, de az is számit hogy milyen a kutya jelleme....
2014. dec. 17. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az agresszió egy viselkedés, nem veleszületett tulajdonság. Megfelelő foglalkozással és neveléssel egyik kutya sem agresszív. Ha a szomszéd kutyák csak ki voltak vágva a kertbe, és senki nem csinált velük semmit, akkor naná, hogy problémás lett a viselkedésük. Nem kerti törpék ők, hanem munkakutyák, akikkel foglalkozni kell: séta, képzés, mozgatás, satöbbi. És nem havonta kétszer, amikor szép az idő, hanem ennek a napi program részének kell lennie.
2014. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt 2 német juhász szukánk, egyik sem volt agresszív, nagyon okos kutyák voltak, kertes házunk volt de néha sétálni is vittük őket, soha nem gond, nem támadtak meg senkit.

Az egyikük már viszonylag öreg volt (kb. 7 éves) amikor kiscicákat kaptunk, velük is jól kijött, nem bántotta őket.

2014. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha nekem ilyen kutyám lenne, én sem kerti dísznek használnám, tudom hogy nagyon fontos, hogy megfelelő bánásmódban részesüljenek, és hogy agyilag is le kell őket fárasztani. Nálam nm unatkoznának az biztos. Szerintem suliba is vinném, hogy mégjobban csiszoljam a kis agyát! :)
2014. dec. 17. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő szülőktől a neked megfelelő kölyök. Ennyi csak a megoldás. Utána már rajtad múlik, hogyan neveled.
2014. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi családunk is a németjuhászokat preferálja. Az első kutyánk komoly, nyugodt természetű, és végtelenül okos volt. A telkünk nem volt elkerítve, de nem ment soha az utcára és nem zaklatta a járókelőket, ezért nem is szólt miatta senki, ellenben éberen őrködött. Egyszer, mikor verekedtünk a Húgommal, szétszedett minket. Akkor azért kicsit megijedtünk tőle, ki-ki a saját szobájába szaladt. Utána órákig ült a folyosón, és morgott, ha nyomtuk le a kilincset, szobafogságban tartott minket. :)Ő epilepsziás volt, de a kezelés mellett ritkán volt rohama. 10 évesen rákban pusztult el. A mostani németjuhászunk okos, barátságos, 6 évesen is nagyon játékos; és bár mi ledughatjuk a kezünket a torkán, idegenekkel(és sajnos vendégekkel is) agresszív, ezért már van kerítésünk. :D Ő teljesen egészséges. Az első kutyát az utcáról fogadtuk be(valószínűleg a betegsége miatt tették ki); a másodikat vidéki barátoktól kaptuk ajándékba(mindketten fajtiszták). Ha elköltözöm a szüleimtől, én is németjuhászt szeretnék, de a kenelek állományát nézve kissé elbizonytalanodtam. :(
2014. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyszerűbb lenne más fajta kutyát választanod, mert nehéz kideríteni, hogy melyik tenyésztő az, aki nem csak a pénzre hajt. Esetleg olyan németjuhász, ami nem szép, viszont munkakutyának tenyésztik.
2014. dec. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 10 hetesen vettem egy német juhászt, tenyésztőtől. Ekkor adta ide, de ekkor már 3 kombinált oltása megvolt, tetoválva, törzskönyve folyamatban, megfelelően szocializálva. Mikor elhoztuk, tovább folytattuk a szocializálását , gyerekre és kutyákra is. Okos, kutyasuliba jár, pillanatok alatt tanul, de egyelőre túl barátságos idegenekkel is, pedig elméletileg házat is kellene őriznie:) Nagyon szép is:) Szóval azért ki lehet fogni jó egyedeket is, bár az tény, hogy az apja Németországban él. Viszont sokat kell vele foglalkozni, le kell fárasztani agyilag, mert különben talál magának elfoglaltságot:)

Én nem cserélném semmilyen más fajtára.

2014. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tapasztalatom az, hogy jelent valamit, ha a fajtát szereted, de a példány az, ami a szeretetedet igazolja. Általában akkor sincs probléma, ha előtte a kölyök agresszív viselkedésre nevelődött, mert ő még rettenetesen fiatal. Egy éves korára ő már rendes mozgás mellett egy édibédi családbarát kutya lesz belőle.
2017. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!