Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, ha egy kutya...

Miért van az, ha egy kutya nem törzskönyves akkor már nem is fajtiszta? Olyan degradálónak érzem ezt a kijelentést. Pl. Az én havanese kutyám is fajtiszta, törzskönyves az apja, csak mi nem kértük a könyvét.

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 00:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert tulajdonképpen ezt jelenti a fajTAtiszta szó. Hogy törzskönyvvel igazolhatóan azonos fajtájú, törzskönyves szülőktől származik. Egyéb kontextusban különösebben nincs értelme használni.
2014. dec. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%

"z én havanese kutyám is fajtiszta, törzskönyves az apja, csak mi nem kértük a könyvét."


Garantáltan fajtiszta a kutyád!


Az anyja is törzskönyves, mert ha nem, akkor hiába is kértétek volna.

2014. dec. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv igazolja, hogy biztos nincs a kutyádban pl máltai, vagy bolognese, vagy bármilyen másik fajta. Amit nem tudsz igazolni, az nincs.

Ha nincs oltási könyved, és chip a kutyában, hogy bizonyítod, hogy a tied? Sehogy.

Személyi nélkül hogy igazolod magad a postán? Sehogy.

A törzskönyv nem választható dolog, hanem a kutyával jár. Ha nincs, akkor a kutyád fajtajellegű keveréknek számít, mert úgy néz ki, mint egy havanese, de nem bizonyítható, hogy az.

2014. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
3. valaszolonak maximalisan igaza van, en meg annyit tennek hozza, hogy torzskonyv nelkul csak egy bizonyithatoan felelotlen kutyaszaporitotol szereztetek a kutyat, nem egy tenyesztotol.
2014. dec. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló nagyon szépen megfogalmazta a dolog lényegét.

De nem értem, mi ezen a degradáló. Ha fontos lett volna neked a fajtatisztasága, akkor nyilván tenyésztett, törzskönyves kutyát vettél volna, nem pedig szaporítótól egy tk nélkülit. Vagy tán a keverék kutya dugdosni való?


Ezért vesznek az emberek olcsón tk nélküli kutyákat, mert valamiért úgy érzik, hogy a fajtatisztaság egy státusz szimbólum, csak épp nem hajlandóak megfizetni. Csak az a baj, hogy ha az ilyenek bekerülnek egy tájékozottabb kutyás csoportba, akkor ott már senki nem esik hasra ettől.

2014. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Az anyja is törzskönyves. De pl. ha én nekem lenne egy szuka meg egy kan más szülőktől, akiknek van törzskönyvük de én nem kértem, és lennének kölykeik ugyanúgy megkapnák a kölykök azt a degradáló kifejezést, hogy nem fajtatiszta. Olvastam már hasonlót. Szerintem ez egy csőlátás, ami annyira irritál. Nekem van két yorkie kutyám is és két keverékem is, ők már menhelyről, de szerintem egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Az egyik yorkiem túltenyésztőtől származhat mert gyenge az idegrendszere. De sosem éreztem azt, hogy kevesebb lenne. És amikor megjegyzik, hogy nem fajtatiszta olyankor olyan érzésem van, mintha azt mondanák, hogy akkor dobjam ki az utcára mert selejt. És van aki tényleg megteszi. Peddig ha lenne rengeteg pénzem és energiám akkor a világ összes utcán és menhelyen lévő kutyát magamhoz venném. A szivem szakad meg amikor látom azokat a szomorú tekinteteket vagy amikor azt olvasom hogy agyonvertek egy kutyát. Pedig ők csak szeretni akarnak minket.
2014. dec. 18. 02:10
 7/24 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: látod, te magad is lekezelő vagy a nem törzskönyves kutyákkal szemben. Mitől más egy keverék kutya és egy törzskönyves? Ugyan úgy tud szeretni, tanulni, játszani mint bármelyik.
2014. dec. 18. 02:16
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig, kedves Kérdező, azzal, hogy olyan helyről vettél kutyát, ahol a törzskönyv nem jár automatice együtt a kutyával, pont a szerencsétlen sorsú, kidobott, szomorú tekintetű kutyák gyártását támogattad. Ez a tény.

Ha én találkozok olyannal, aki ilyen szapis kutyát vett, akkor nekem ez a gondolat mindig eszembe jut, és ettől lehet degradáló a hangsúlyom, de az sose a kutyának szól.


Maga a kijelentés nem degradáló. Nem fajtatiszta a kutyád, ez a tényállás. Ha valaki emiatt kidobandónak értékeli a kutyád, az az ő baja, a kutyát se érdekli.

2014. dec. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Én a szaporítótól vásárló emberrel vagyok lekezelő, nem a kutyával. A kutya nem tehet róla, hogy a gazdája tudatlanságból vagy érdektelenségből támogat ilyen káros tevékenységeket. Lehet, hogy ezt érzed másokon is. Ugyanis általában azok, akik tudják, hogy nem törzskönyves kutya nem is fajtatiszta, rendelkeznek némi kutyás érdeklődéssel, és általában elítélik a szaporítást. A törzskönyv nem annyira drága, nem azon múlik a kutyák ára, törzskönyvet nem adni olyan, mint születési anyakönyvi kivonatot nem adni az újszülötthöz. Így nem lehet nyomon követni az esetleges betegségeket sem, meg semmi olyat, ami egy fajta megtartásához kell.
2014. dec. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"hogy a gazdája tudatlanságból vagy érdektelenségből támogat ilyen káros tevékenységeket." -miért baj, hogy vesz egy kutyát ami nem 80-100 ezer felett kezdődik? (Mert kezdő és nem akar menhelyi kutyát,mert fél, hogy egy rossz élményeket megélt kutyát nem tud kezelni és nem akarja, hogy kétszeres csalódásnak tegye ki a kutyát)

Menjen "felelős kutyatartókhoz" könyörögni, hogy felezzék el az árat? Ne haragudjatok de a törzskönyves gazdák is csak a pénzre gondolnak. Ha nem így lenne akkor miért nem viszik lejjebb az árat, hogy ne a szaporítótól vegye.

Ez a törzskönyves a felelős állattartó akkora álszentség.

2014. dec. 18. 02:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!