Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell tiltanom a kutyák egymás...

Kell tiltanom a kutyák egymás közti kaja vagy fekhely bevédést?

Figyelt kérdés
Van 2 kutyánk, most érkezett a harmadik. A 2 nagy teljesen jól szocializált, a kicsi még most érkezett kb 2 hete. Tegnap arra lettünk figyelmesek hogy a fekhelyét bevédte a többiektől. A kajáját nem védi be egyáltalán, csak ahol alszik. Mennyire normális ez? Kell tiltani ha a saját helyét bevédi, esetleg a saját kajáját mi után mi odaadtuk neki? Agressziót nem mutat sem felénk, sem a kutyák felé egyébként. Szóval nem idegbeteg, teljesen jól tudunk vele kommunikálni. Ilyen helyzet nem volt még mert a másik 2 között még csak morgás sem volt soha. Köszi ha válaszoltok. ÉS ha lehet tényleg normális válaszokat várok. Köszönöm

2014. dec. 18. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A fekhely bevédését én tiltanám, a kaját nem feltétlenül. Az enyéim úgy esznek, hogy egymásnak háttal állnak. Volt rá példa, hogy mikor a vizsla keverékem befejezte, akkor a roti odamorgott, mivel ő még evett. Ezt sikerült megoldani, már nincs morgás csak azért, mert ő hamarabb befejezi és ott áll még egy darabig. Viszont ha az egyik oda akarna pofátlankodni a másikhoz evés közben és bevédenék egymástól, azt nem tiltanám, ez egy természetes ösztön. Az más dolog, hogy azért a bevédésnél is vannak határok, illetve igyekezni kell úgy etetni őket, hogy ne legyen erre lehetőségük. Én ennyit várok el, hogy így háttal etetve normálisan meglegyenek és kész.

Ha húst kapnak, akkor pedig egymás után esznek.

2014. dec. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Egyébként sok mindentől függhet a fekhely bevédése is, lehet, hogy simán csak megijedt hirtelen és azért védte be. Vagy pihenni akart és nem konkrétan a fekhelyét védte, hanem "odaszólt", hogy hagyják pihenni... Szóval alap esetben én tiltanám az olyan jellegű bevédést, ahol kisajátítja csak úgy a fekhelyet, de ha az lenne a szitu, hogy nem hagyják pihenni pl. és azért szól oda, az jogos.
2014. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább arról van szó, hogy ő aludt. A többiek meg mellette labdáztak, szaladgáltak, néha rajta keresztül. Azért nem értettük mert tegnap előtt együtt feküdtek benne. A kaját mi is úgy oldjuk meg hogy háttal egymásnak, illetve elég messze vannak egymástól. Labda miatt nem morog, nem védi be. Szóval talán tényleg fáradt lehetett és pihenni akart. Mindenestre azért figyelek nagyon, ha kell akkor pedig tiltom. Köszönöm a segítséget! :)
2014. dec. 18. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Oda kell figyelni, de valószínűleg csak annyi lehetett, hogy fáradt volt és így reagálta le a dolgot :)
2014. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bevédés volt,egyszerűen zavarták a nagyobbak.Olyan helyre kellene tenni a helyét,amin nem tudnak keresztül trappolni a többiek,azaz teljesen nyugodtan tud pihenni.
2014. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tiltok mindenféle alá fölérendeltségi viszályt. Ha zavarja egyik a másikat akkor rászólhat, de ennyi. De hogy ki ehet, ki nem és miből azt én döntöm el. Úgyis elzavarom a piszkálódót. Fekhely ugyanaz.
2014. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap nem volt fekhely,ha simán fekszik is ezt csinálja és a labdát is ugyanúgy bevédi, persze most egyből reagáltam is rá. Innentől viszont a másik 2 kutya oda se megy. Ezt pedig csak úgy tudnám kezelni. De megértem a másik kettőt hogy kerüli nagy ívben..Csak kicsit ijesztő egy 10 hetes kutyától aki 1 hete van nálunk hogy bevéd dolgokat.. MI lesz ha felnő? Egyértelmű hogy semmi szocializációja nem volt, mielőtt elhoztuk embert se látott a tenyésztőn kívül. :( Küzdünk.. :(
2014. dec. 19. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!