Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel bénulás tapasztalatok?

Spániel bénulás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 12 éves spánielem van, ma reggelre lebénult a hátsó 2 lába. Elvittük az állatorvoshoz, szteroidot kapott. További teendő az MR vizsgálat, vagy a gerincfestés, plusz a műtét. Nem szeretném, ha szenvedne, nagyon rossz így látni. Viszont mondták, hogy a műtét után 3-4 hónap a felépülés, ha sikeres. Van valakinek ilyen téren tapasztalata? Mennyire kockázatos a műtétbe belevágni?

2014. dec. 18. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én spánielem is ilyen idős, neki 5-6 éve volt ilyen baja neki az ízületeivel volt gond, az állatorvos kijött megnézte és 3 féle injekciót adott neki, sajnos nem tudom milyet mert régen is volt már, meg akkor más volt itthon vele mire kijött az orvos és rá fél órával később kutya baja nem volt.


Az enyém is most szed szteroidot de ő a fülére és a szemére kapta. A műtét meg olyan dolog ha esetleg nagyon muszáj, ha van a közeletekben másik állatorvos akkor inkább oda is vigyétek el, mert nekünk a helyi orvos 1 éve egy másik baja miatt nem tudott már mit kezdeni vele, innen picivel messzebb egy másik állatorvos már tette is a dolgát szónélkül.

2014. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem tudom, hogy ki merjem-e tenni ekkora műtétnek...
2014. dec. 18. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az orvos úgy látja, hogy érdemes kitenni a műtétnek, mert fel fog épülni, és ami a legfőbb, felébred az altatásból, akkor tegyetek meg MINDENT a kutyusért. De ha azt mondja, hogy inkább ne műtsétek meg, akkor is vannak még alternatívák.

Esetleg más orvos véleményét is kikérheted a dologgal kapcsolatban, ha már többet tudtok.

2014. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!