Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos border...

Van egy 7 hónapos border collie kutyám. Szerintetek nagy baj ha csak később viszem kutyaiskolába?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ebben a korban a legfogékonyabbak, de tanuló vagyok és most, félévkor nincs sok időm iskolába vinni. Nem baj ha csak pár hónappal később viszem?
2014. dec. 18. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az iskolák általában hétvégén vannak. Akkor sem érsz rá?
2014. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy éves korában vittem először suliba és az ovi is kimaradt, mert akkor mentem új munkahelyre és nehéz volt betanulni.

Én úgy érzem így utólag, hogy a kutyaovit nagyon bánom, mert lerí a kutyáról, hogy szüksége lett volna rá. Az iskolában viszont nem maradtunk le semmiről, bepótóltuk a nevelési dolgokat, csak ugye a kezdeti szocializációján már a csoda sem segít. Szerencsére egyébként rendes kutya, csak sajnálom, hogy elszúrtam, mert neki is jobb lenne most ha nem riadna meg minden fűszáltól.

2014. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oviba vittem, a szocializáció megvan, csak nem tudom, hogy megnehezítem-e a kutyám és az én dolgomat azzal, hogy később, mondjuk 8-9 hónaposan viszem iskolába?
2014. dec. 18. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A foglalkozások a kutyaiskolákban általában hétvégén vannak, szóval viheted :)


Alapvetően ha értesz hozzá, tudod nevelni, nincs probléma vele, nem vagy kezdő, akkor ráér később is, de azt tudnod kell, hogy ilyenkor kamaszodik, meggyűlhet vele a bajod, amit ha nem korrigálsz helyesen, később sokkal nehezebb lesz, ha egyáltalán lehet még. Ez tőled függ, te mennyire vagy tapasztalt.

De a kérdés így a válaszom is értelmét veszti, mivel hétvégén van kutyasuli :))

2014. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Egyébként már megkérdeztem a kutyaoviban és azt mondták, hogy hagyni kell hogy a kutya is lehessen kölyök.

Amúgy sem tudom most vinni egyből iskolába, mert a következő alapfokú tanfolyam január 31-én kezdődik. :D

2014. dec. 30. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!