Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Hovawart milyen kutya?...

A Hovawart milyen kutya? Tulajdonságai? Vélemények, tapasztalatok jöhetnek.

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatikusak ezek a kutyák, de sajnos nagyon keveset tudok róluk, mert magyarul nem írnak róluk szinte semmit.

Nekem külsőre leginkább egy golden retrieverre hasonlítanak, de bevallom amikor elsőnek láttam egy cser-fekete példányt azt hittem, hogy egy nagyon szép golden-roti keverék :D


Egyébként kerti házőrzőknek, vagy esetleg ÖV-re jók? Úgy sejtem nem ideálisak 1. kutyának... Valamilyen munkára szokták őket használni?



2014. dec. 18. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár külsőre hasonlítanak egyes példányai a Goldenre, a jellemük meglehetősen különbözik. Míg a Golden vízi vadász, illetve manapság inkább családi kutyának tartják, addig a Hovawart igazi munkakutya. Keményebb, dominánsabb a Goldennél. Örző-védőre jó lehet. Mint a munkakutyák többsége, nagyobb örömöt okoz neki, jobban szereti ha dolgozhat, mint ha csak babusgatják. Természetesen a Golden is sok foglalkozást, mozgást igényel, de bohókásabb, nagyobb bohóc, mint a Hovawart. Épp ezért első kutyának nem ajánlom, de nem is tartom kizártnak, amennyiben elszánt kezdő gazdi kezébe kerül, aki kutyasuliba jár vele és munkakutyás ambíciói vannak.
2014. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Firestorm ***** válasza:

[link]

Tessék itt van ismerősöm kennelje :)

Mellékelek pár képet az ebekről :) Az első képen lévő kutya is fajtagyőztes,bár mivel sáros terepen sétáltunk vele tekints el a mocskos külsőtől :D

[link]

[link]

[link]

2014. dec. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szia! nálunk első kutya volt, igaz már a családban találkoztunk több ízben is kutyussal, de visszatekintve elég merész ötlet volt belevágni. Mondjuk elszántságból nem volt hiány, és nagyon utánaolvastunk a dolgoknak is, vittük kutyasuliba rendszeresen és a minden napi foglalkozás is megvolt (ez nem egyenlő egy sétával). Ha meg tudod oldani, hogy szellemileg és testileg is kifáraszd, csodás kutyát fogsz kapni, de oda kell figyelni, mert nagyon intelligensek és van elképzelésük a dolgokról, nem mindent és minden nap hajlandóak megcsinálni, amit pl egy goldi örömest megtenne. Viszont igazi jó területörző, de nem keménykedik, ha látja h a gazda szívesen várta a vendéget. Mellesleg nagyon türelmes, gyerekekkel is tökéletes. Nálunk én kezdtem el a tanítást, 12-13 éves forma koromban, de mint a mellékelt ábra mutatta, nem volt lehetetlen megnevelni. ;) De kell hozzá bizonyos fokú megszállottság :D Nagyon örülök, ha nálatok is hovi lesz, csodás élmény! :)
2015. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!