Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért a szuka dugja a kan kutyát?

Miért a szuka dugja a kan kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy kan kutyánk akitől szeretnénk ha lennének kiskutyák. Találtunk egy ugyan olyan fajtájú szukát, a gazdái áthozták pár napra. Az elején még minden normális volt, de ma reggel óta a szuka mászik a mi kutyánkra és imitálja a szexet. Ez miért van?
2014. dec. 18. 16:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
Ő is tudja jól, hogy a gazdái agyatlan szaporítók, akik mindenféle tudás nélkül akarnak pároztatni kutyákat, még több fajtajellegű keverék kiskutyát gyártva. Egyébként ledominálja a kant. Ne a kutyátokból akarjatok már pénzt kicsikarni, ivartalaníttassátok.
2014. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
85%
Azért mert egy utolsó mocskos szaporító vagy
2014. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

A szuka ledominálja a kant.

Egyébként az biztos hogy fajtiszták, mivel kutyák és nem macskák, de azt kétlem, hogy fajTAtiszták lennének (a hozzáértésedből ítélve). Törzskönyve van mindkettőnek? Melyik kennelből vannak?

2014. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Jogos, elkapott a hév. Úgy tudom a miénknek nincs törzskönyve, úgy kaptuk 8 hónaposan és ez lenne az első pároztatás. A szukáról nem tudok semmit. Mind kettő 5 éves
2014. dec. 18. 17:18
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Törzskönyv(szülőknek és a leendő kölyköknek), kennelnév, 2 herpeszoltás a szukának, egészségügyi szűrések a szülőknek örökletes betegségekre megvannak? Vagy egyáltalán a fajtastandardnak megfelelnek a kutyák? Amíg ezek közül bármelyikre is nem a válasz és mégis elletni akarod, addig utolsó szaporító vagy, aki kizsákmányolja a kutyáját.
2014. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de miért akarjátok pároztatni? Magatoknak szeretnétek kiskutyát? Mert abban az esetben sokkal jobb megoldás mindenkinek, ha menhelyről hoztok egy kölyköt, vagy ha még egy amerikai akitát szeretnétek, akkor felkerestek egy tenyésztőt, hogy mikor tervez almot legközelebb. Azt tudnotok kell, hogy egy vemhesség nagyon kockára teszi a szuka egészségét, és akár az élete is megrövidülhet tőle, az szülés közbeni esetleges komplikációkról nem is beszélve. Valamint egy alom felnevelése rengeteg pénzbe kerül, sokkal többe, mint amennyi "hasznotok" lenne belőle (hiszen gondolj csak bele, mindegy egyes kölyöknek oltások, chip, féreghajtó, minőségi táp...). Ezeket nem rosszindulatból írom, de kérlek tényleg gondoljátok át, és mérlegeljetek.
2014. dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Neolamp: Te melyik kennelnél dolgozol? A szomszédunk kutyája 3 évesen halt meg rákban, fajtatisztán, törzskönyvvel.


#7: Tudjuk a komplikációkat és a szuka gazdái is, de az ő gazdái legalább annyira akarják. Legfeljebb annyit kérnénk értük, amennyibe nekünk került 1 kiskutya.

2014. dec. 18. 17:39
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy ilyen helyen "dolgozom"(pénz jó esetben is alig van belőle, ha rendesen el vannak látva a kölykök)? Ezeket általában családok alapítják. És én nem szaporítok, tenyésztés sincs tervben.

Mellesleg nem a törzskönyv a bizonyíték arra, hogy egészséges a kutya, hanem a szülők szűrései(vannak törzskönyves szaporítók is).

2014. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Fingotok sincs a dologról és a kutyák sem alkalmasak tenyésztésre, akkor miért kell Istent játszani? Az állattenyésztés a tenyésztők dolga, ahogy az autószerelés az autószerelőé, az agysebészet meg az orvosé. Kiskutya kell? Adj egy címet és viszek neked 3 kamionnal, ugyanis tele vannak a menhelyek! Ha fajtatiszta kell, akkor meg keressetek NORMÁLIS tenyésztőt és attól vegyetek. Ennyi.


Egyébként meg mi a garancia arra, hogy majd a te kutyád vagy a kölykei 1-2 év múlva nem pusztulnak el úgyszintén rákban, diszplázia miatt nem sántul le vagy nem kifordult szemmel születnek a kiskutyák?


Ja, és ha már ilyen tájékozottak vagytok, remélem azt is tudod, hogy a kan kutya kezelhetetlen lesz ha rákap a "párzás ízére". Csak szólok mielőtt megvadul és területvédés címszóval szétharap mindenkit.

2014. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Neolamp: mert teljesen olyan volt a hangvételed, mint akinek így elveszik a kenyérre valót. Mellesleg a szomszédom összes kutyáját kennelből hozta, és 4-ből 2 beteg volt.


#10 Vágom, akkor neked ne legyen gyereked, mert istent fogod játszani. Ezt hagyjuk meg a szülésznek. A menhelyen lévő kutyákat nem én szaporíttattam, és nem is én dobtam ki otthonról. Jól látod, arra sincs garancia, hogy ők tovább fognak élni, vagy, hogy egészségesek lesznek. Ja, és biztos, tudod, hogy az én kutyámnak milyen a természete.

2014. dec. 18. 18:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!