Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amilyen a gazda olyan a...

Amilyen a gazda olyan a kutya? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés
Viselkedésre, néhány "arckifejezésre"... Nem is tudom megfogalmazni, olvastam az angol tankönyvemben egy ilyen cikket, és érdekelnek a vélemények. :)

2014. dec. 19. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Igen.

Mivel a kutya nagyon alkalmazkodó állat, és minél több időt van együtt a gazdájával, annál több szokását veszi át.

2014. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Fordítva !! Amilyen a kutya olyan a gazdája !
2014. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van sok hasonlóság, de ez sokszor mélyebb az egyszerű arckifejezésnél. Az akaratgyenge gazdáknak például laikus szemmel nézve "kemény", "agresszív" a kutyájuk, bár ugye általában a kutya viselkedése is masszív önbizalomhiányból fakad.

Meg most itt vagyok például én a két kutyámmal, akik szöges ellentétei egymásnak. Az öreg a végletekig alkalmazkodó, finom lélek, neki még a keményebb csontok megrágása is túl durva dolog, annyira királylány, még az örömét is csak nagyon visszafogottan fejezi ki, és soha semmiféle agressziót nem mutatott senki felé, inkább hagyja magát szívatni, bármi történik - meg itt van mellette a pit, aki egy törtető pofátlan tufa köcsög, imád durvulni, finomkodni meg ha akar is csak nehezen tud, és ha szerinte vele pofátlankodnak, akkor bizony kikéri magának, amúgy meg reggeltől estig riszál és vigyorog. Most akkor ez mit árul el rólam? Tudathasadásos vagyok? :D

2014. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Inkább szorosabb kapcsolatban vesz fel a kutya a gazdira jellemző testtartást,mozgást,mimikát.
2014. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem feltétlenül. Én egy visszahúzódó, csendes, konfliktuskerülő ember vagyok. A kutyám meg olyan peckesen jár, hogy csak na, nagyon rámenős és simán kiprovokálja pl. más kutyákkal szemben, hogy seggbe harapják, annyira az agyukra tud menni :D
2014. dec. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Az én kiskutyám egy ultraszoc, kifejezetten haverkodós kutya volt, én pedig iszonyatosan introvertált és aszociális vagyok.
2014. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt azért találták ki, mert a tudatos, felelősségteljes gazda utána néz a kutyafajtáknak mielőtt vesz, és tudja milyen illik hozzá és olyat választ. Pl. egy lusta gazda ha felelősségteljes akkor nem vesz bordert. Külsőre nem tudom hogy hasonlíthatna, hiszen 2 külön fajról beszélün, de temperamentumra, munkakészségre jellemre lehet hasonlóság, illetve nevelés is formálja az állatot.
2014. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretném remélni, hogy stílusra nem vagyok olyan tirpák mint a kutyám. :D (merő szeretetből mondom :))

Szerintem inkább én idomulok egyre inkább hozzá. :) Ő egy nagyon domináns, magabiztos kutya, és nekem is kellett makacsodnom-keményednem hozzá, hogy jó vezetője legyek, vagy hogy egyáltalán elfogadjon vezetőjeként. Szóval a szó szoros értelmében nen hasonlítunk, viszont az tény, hogy nagyon érzékeny a lelkiállapotomra, és ha mondjuk bizonytalan vagyok valamiért, vagy feszült, ő akkor kezd bunkózni meg "visszaszólogatni". Persze ahogy fejlődik a kapcsolatunk, ezek a kilengések is egyre kissebbek. :)

2014. dec. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!