Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákon kívül más állat is...

A kutyákon kívül más állat is képes az embert "szeretni"?

Figyelt kérdés
Csak mert mondjuk teszem azt az emlősökről el tudom képzelni, főleg ha kölyök kora óta foglalkozol velük, de mondjuk a madarak meg a hüllők...

2014. dec. 20. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem igazán. A kutya az mibe akárhányszor belerúgsz csúválja a farkát, de más állat, hiába háziasított, odeébb fog menni. Egy szelídtett vadállat meg aztán főleg. A kutya is csak azért cisnálja ezt, mert erre lett tenyésztve az idők folyamán.
2014. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Persze, más állat is..pl, az ember
2014. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a nagyobb testű papagájok is ilyenek. A hüllők közül szerintem csak egy-egy példány, bár lehet, hogy valaki megcáfol.
2014. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Még eszembe jutott, hogy a szarkákat is meg lehet szelídíteni, akár követik is az embert.
2014. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Úgy tudom az emlősöket meg a madarakat lehet szelídíteni, és ők képesek szeretetre is. Sokszor nézek természet filmeket, és olvasok is ilyet (aki szereti az ilyeneket nagyon tudom ajánlani Joy Adamson: Oroszlánhűség c. könyvét és a többi kötetét is) ahol látom a szinte teljesen vadon élő állat szeretetét a "gazdája" iránt aki felnevelte és visszaszoktatta a vadonba.

De a hüllők nem szelídíthetőek, maximum megszokják az embert.

2014. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
A patkányok is hihetetlenül ragaszkodók tudnak lenni.
2014. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Nagy kutyabolond és állatbarát vagyok, de sohasem próbálok emberi érzéseket belemagyarázni állatok viselkedésébe.
2014. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
52%
Persze...szerintem, ha egy allat szereto otthonban nevelkedik fel, foglalkoznak es torodnek vele akko nagyon tudja szeretni az embert. Ha nem gondozod jol a kutyat, akkor az is elidegenedik toled.
2014. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
A lovak is tudják szeretni az embert.
2014. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Egyetertek Miguel-lel. Az allatoknak emberi kepessegekkel, erzelmekkel valo felruhazasa a regi emberek romantikus kepzelgese.


"A kutya szeret, a macska hizelkedo, a roka ravasz, az oroszlan bator, a hiena gonosz, a pelikan onfelaldozo" stb. Badarsag. A kutya nem azert ragaszkodik a gazdahoz, mert "szereti", hanem azert, mert falkavezer hianyaban ehenhalna. A macska nem azert dorgolozik, mert "hizeleg", hanem hogy az illatmirigyevel megjelolje a tulajdonat. Es igy tovabb; minden allatot a fennmaradasi oszton vezerel, amit a regi emberek emberi vonasokkal tarsitottak.

2014. dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!