Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalat Cavalier King...

Tapasztalat Cavalier King Charles Spánielről? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egz kutyát, és a C.K.C. Spániel pont jó lenne, a probléma csak az, hogy társas házban lakok, ahol most akarják feljelenteni a szomszédot, amiért a kutyája sokat ugat. A ti Cavalieretek sokat ugat? Vagy ez inkább a kutyától függ, hogy hogy van nevelve? Mert én nagyon szeretnék egy okos, lakásba is jó kutyát, és nem szeretnék elköltózni se.
2014. dec. 20. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Kutyától függ. Egyébként én is ilyen kutyát szerettem volna másodiknak, de az állatorvos lebeszélt, mert 8 éves korukra szinte az összes szívbeteg lesz. Azt mondta, hogy tudja, hogy maga ellen szól, mert ő jól keres velük, de akkor sem javasolja.
2014. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökéletes választás. Bent a lakásban nyugodtak, képesek órákat hanyatt fekve aludni valahol, kint viszont imádnak rohangálni. Igazi családi kutya, mindenkit elfogadnak. Én még csak etetés előtt hallottam őket ugatni.

Az nem teljesen igaz, hogy mindegyik szívbeteg lesz. Ez csak annyit jelent, hogy ha valami baja lesz öreg korára, akkor nagy valószínűséggel ez a betegség jöhet elő. Más fajtánál más (pl tacskóknál a gerinc probléma.... ) Nekem van 3 idős cavalierem, egyik sem szívbeteg. Sőt, még soha nem is voltak betegek.

Meg kell nézni honnan veszed. Nem "kutyagyárosok" által generációkon keresztül agyon szaporított egyedet kell választani. Ne ezt most megfogalmaztam, de talán érthető mit akartam írni.

2014. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Még annyit, hogy drága egy ilyen kutyát tartani? Jó, tudom minden kutya drága, de pl. egy uszkárnak plusz költség, a kutyakozmetika stb. Évi kb. mennyi?
2014. dec. 21. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha olvastál cikkeket a fajtáról, láthatod, hogy egyáltalán nem ugatós fajta. Sajnos az igaz, hogy túltenyésztették már itthon őket, így sok cavalier már nem igazán emlékeztet sem külsőben, sem pedig jellemben a standardhez.

Ha valóban tenyésztőtől vásárolsz picit, ahol születésétől fogva szocializálják a kicsiket, nem lesz semmi ilyen probléma.

Az első válaszolónak annyit, hogy gyorsan válts állatorvost! Valóban terhelt a fajta az MVD kapcsán, de az igazán korán előjön, örökletes betegség! És semmivel sincs több idősebb (veterán korú) szívbeteg cavalier, mint bármilyen másik fajta.

Ahogy korábban is írtam, ha a kérdező valóban tenyésztőtől vásárol, szűrt, örökletes betegségektől mentes szülőktől származó kicsit, nem találkozik a problémával.


Kozmetikát nem igényel a fajta, és semmivel nem kerül többe, mint más fajták tartása. Ezt megbecsülni nem lehet éves szinten mennyibe kerül.

2014. dec. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 29. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!