Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beszereztem egy kutyát házörzé...

Beszereztem egy kutyát házörzés céljából, keverék, olyan huskys. De mindenki azt mondja rá, ez közbe nyalogatja a betörőt! Akkor most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden ismerősöm, szomszéd, sőt még a gáz leolvasó is azt mondja rá, hogy ez a kutya maximum szét puszilgatja a betörőt! Pedig én mondom nekik, hogy ez házőrző kutya!


A menhelyről szereztem, és jó erősnek tünt, meg támadó jellegűnek.


Erre mindenkihez megy oda hogy simogassák meg!


Mit tegyek? Be lehet valahogy vadítani?



2014. dec. 20. 16:17
 1/7 acelsziv ***** válasza:
100%
Azt hiszik az emberek, hogy csak mert négy lába van és ugat már kutya és onnantól mindegy mert őrzi a házat. Nem így van. A husky NEM őrzőkutya ahogyan a malamut sem az. Ezek a büdös életben nem fogják a kunyhódat vigyázni. Őrzőkutya kell ehhez vagy egy kimondottan korcs, mert abban megvan minden.
2014. dec. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnézem én hogy egy Husky mikor fog házat őrizni. Ha csak arra kell a kutya inkább riasztót vegyél. A kutyát bármikor lelőhetik,agyonverhetik vagy csak bedobnak egy méreggel teli húsdarabot, manapság már nem nagy veszély a betörőknek. De ha mindenképp kutyát akarsz akkor már nézz utának melyik az a fajta amit direkt erre tenyésztettek ki. Mert egy szánhúzónak semmi köze ehhez.
2014. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem ártott volna utánaolvasni, hogy milyen jelleműek a huskyk és azok keverékei...


A Szibériai husky kutya jelleme


A szibériai husky barátságos, jó természetű és szelíd kutya, tele rendkívül sok energiával, amihez erős vadászösztön társul. Nagyon szereti gazdáját és családját - amit gyakran kis is fejez -, aki ezt a fajtát választja, életre szóló barátot szerez.


A husky nem alkalmas házőrzésre. Ebben a fajtában nincsenek meg azok az ösztönök, amelyek az őrző-védő kutyákban. Egy betörővel ugyanolyan jól eljátszik, mint velünk. Kedves, békés természetű, valamennyi szánhúzó kutya közül a legszelídebb.


Forrás: [link] (az első oldal ami feljött a Google segítségével...)


Még most vidd vissza ahonnan hoztad, mielőtt még több gondotok lesz egymással...

2014. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress a kutyának egy jó gazdát,például olyat,aki szereti és nem élő riasztóként kezeli.Elárulom,lehet tied a világ legjobb őrzőkutyája,az sem fog tudni megvédeni.Aki be akar menni,be fog.Lemérgezik,lefújják stb.a legjobb kutyát is,aztán nézheted.

Köttess be olyan riasztót,ami egyenesen a rendőrségen jelez.De csak azután.hogy a kutyának kerestél egy nálad normálisabb gazdát.

2014. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet bevaditani. A hazorzes egy oszton, ami vagy benne van vagy nincs. Sosem ertettem mellesleg ezt a hazorzosdit. Sokkal olcsobb es megbizhatobb egy riasztorendszer, havi 2-3 ezer forintert mar beszerelnek rendorsegre bekotottet, mig egy nagytestu kutya havi ellatasa also hangon 10 ezer es akkor tenyleg a fukar verziot mondtam. Raadasul nem is biztos, hogy orzi a hazat, ha meg igen, siman lefujhatjak stb.
2014. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tetted.

Egy kutyát pár perc alatt ki iktatnak,lefújják,meg mérgezik,lelövik.

Riasztóval többet érsz. Igazából max a nagyon suhanc,amatőr betörők ellen jó a kutya,mert ők nincsenek felkészülve. De aki célirányosan hozzád akar betörni,az kifigyeli mikor nem vagy otthon,bedob pár mérgezett kolbászt és a kutya kiiktatva.

Riasztóval többet érsz.


És egy kutyát nem lehet erre bevadítani,van amelyik kutyában jobban megvan ez az ösztön vmelyikből hiányzik.

Ezért kell utána nézni a fajta jellemzőknek.

Attól,mert hasonlít egy farkasra,nagy darab nem biztos hogy vad is :D

2014. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tacskót vazze, koromfeketét! és kapcsold le a kertvilágítést
2021. jan. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!