Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél lehet kifejezette...

Tenyésztőnél lehet kifejezetten szín alapján foglalni a kiskutyák közül?

Figyelt kérdés
Vagy a temperamentum fontosabb?
2014. dec. 20. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen és igen.
2014. dec. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Bocs de kutyát szimpátia alapján választ kutyát. Ha kinézetre választasz, nagyon csúnyán mellé lehet fogni, mivel ha a az alaptemperamentuma nem felel meg az elvárásnak, akkor nagyon sokat kell vele dolgozni (épp olyan rossz egy családba egy agresszív kutya, mint őrzőkutyának egy nagyon barátságos )
2014. dec. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kicsit off lesz, de leírom:

Mi januárban fogjuk elhozni a tenyésztőtől a kutyusunkat, kaptunk már tőle képeket is. Az alapján kettő nagyon szimpi volt, de írta a tenyésztő, hogy még mások is választani fognak (gondolom viszik tovább tenyésztésre) és még marad a 4-ből kettő, amiből választhatunk. Én arra jutottam, hogy a temperamentum nekem fontosabb mint a küllem és ez alapján fogunk kutyát választani. Nekem nem fajtagyőztes kell, csak egy megbízható, egészséges családi kutya. Ha még szép is, az csak gratis. :)

2014. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szín szerint foglalni kiskutyát.


A temperamentum nagyon fontos, de szerintem a legfontosabb, hogy tényleg szíved szerint válaszd a kiskutyát. Problémák ugyanis mindig lesznek, és sokkal könnyebb túllendülni rajtuk, ha a kutyád egy "szerelem első látásra", mintha úgy hozod el, hogy "hát igaz, hogy úgy ahogy van, nem igazán tetszik ez a kölyök, de hát 5 hetes korában, amikor már végleg eldőlt a gazdi kérdés, ez tűnt a leginkább hozzám valónak..."


Ha nagyon nem hozzád való a kölyök, akkor a normális tenyésztő úgyse adja oda, szóval olyan hihetetlenül mellé nem tudsz lőni.

Az viszont simán lehet, hogy elmész kiskutyanézőbe, és egy tök más színű kölyökbe leszel szerelmes. A gazdásodás sokáig nincs kőbe vésve.

2014. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudok képzelni olyat, hogy valakinek egy szín is a szerelme, nem csak a fajta. Olyankor azt mondom, hogy ha van olyan szín is meg temperamentum is, amilyen kell, csak két különböző kölyökhöz tartoznak, akkor

a) elviszed mégis a "rossz" színűt, ha beleszeretsz

b) vársz egy olyan alomra, ahol minden stimmel.

Az, hogy elviszed színre a kutyát lesz ami lesz alapon, nem szerencsés.

2014. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 5 napos volt a kutyam, mar tudtam, hogy nekem o kell. Megkaptam. O lett a legdominansabb az alomban, en meg kezdokent, 15 evesen vert izzadtam vele. Konnyebb dolgom lett volna, ha egy masikat valasztok? Igen. Megbantam, hogy ot hoztam el? Hazudnek, ha azt mondanam, higy sosem fordult meg a fejemben, de alaovetoen nem. Imadom ot es sosem cserelnem el mas kutyara. Gazdifuggo, hogy mennyire helyes szin szerint valasztani. Ha te kitarto vagy es nem zavar, hogy esetleg nem olyan tenperamentumu lesz, amilyenre vagysz, akkor valassz kullemre. Ha viszont nem tudod elfogadni, hogy pl a hazorzonek vett kutyad kepennyalja a betorot, vagy mondjuk tul dominans lesz es nehezen birsz majd vele, akkor valassz tenperamentum alapjan. Tenyesztotol is fugg, van, aki teljesen rad bizza a dontest, van, aki bem nagyon ad teret a leendo gazdinak es van, aki igyekszik veled egyutt kivalasztani a megfelelo kolykot. Ha nagyon latvanyosan nem passzoltok, akkor azert a legtobb tenyeszto megvetozza a dontest.
2014. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, annyit hozzatennek, hogy mielott meglattam Ot, el sem tudtam kepzelni, hogy ezt a szinvaltozatot tartsam, de mikor ott voltak elottem, tudtam, hogy csak O kell. Meg az is igaz, hogy a kedvenc szinvaltozatombol csak szukak szulettek, a szuleim feltetele viszont az volt, hogy csak kant hozhatok.
2014. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Én most szín szerint választottam a két hetes kicsik közül de a temperamentum lesz a döntő.
2014. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Egyáltalán nem értem miért lettem lepontozva, de ezen az oldalon egy gyakori. Lehet szín szerint foglalni, helyesebb megbeszélni a tenyésztővel, hogy milyen színt vagy színeket szeretnél és milyet nem. Sok fajtánál elég nagy különbségek vannak szín tekintetében. De a temperamentum a személyiség fontosabb. Tehát igen és igen. Ha nem szeretnél egy túl erős egyéniséget akkor ne az alom domináns kanját válaszd. A jobb tenyésztők ismerik a saját kölykeiket és kérés nélkül is segítenek választani jellem alapján. Egy kevésbé sportos gazdinak nem fognak egy full pörgős kölyköt javasolni. Ha számodra a szín nagyon fontos akkor vagy szerencséd lesz, és jellemre is lesz megfelelő kölyök vagy megvárod a következő almot.
2014. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! :)

Igazából a kérdés merőben elméleti, van már kutyám, menhelyi, problémásan jött, és nehezen tudnám elképzelni, hogy egyszer valaha nemproblémás nemmenhelyi kutyám legyen... :)

Csak ha már egy kicsit sok a sajátomból, néha elgondolkodom, milyen lehet kvázi "tökéletes" körülmények között felnevelni egy szűrt, teljesen egészséges kölyköt, nekem való temperamentummal, aki mondjuk még kinézetre is eléggé megfelel az elvárásoknak, egész korántól szocializálni, stb... :)

Persze ne értsetek félre, igazából nagyon szeretem a kutyámat, és a rengeteg kihívást is, amit elém állít, a kölyökkutyával járó kihívásokat pedig valószínűleg nem élvezném ennyire, de na. Értitek. :D

2014. dec. 21. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!