Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg, már szőrnélküli kutyusn...

Beteg, már szőrnélküli kutyusnak bent (fűtetlen, de nem túl hideg szobában) vagy kint (zárt kutyaolban) előnyösebb?

Figyelt kérdés
A kis tacskonk sajnos már nagyon beteg. Őreg is. Több éve schusin kóros. A betegség miatt kihullott a szőre,még van egy kevés rajta, de már reszket, ezert adtam rá egy ruhat hogy ne fázzon annyira kint, de ugylátjuk hogy nincs már jó bőrben. Azt hallottam hogy nem szabad bent lennie es utana kiengedni mert megfázik és nagyobb kárt csinálunk. Az előszobánkban nincs fűtés, de jol szigetelt igy se nem túl hideg se nem meleg. Ha napkozben kiengedjük, de úgy hogy a ruhat ráadom és este meg az előszobában aludna ruha nelkül az jó lenne? Vagy inkább a kint olját szigeteljük mégjobban be?

#kutya #Szőrnélküli
2014. dec. 20. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bent legyen mindig ruha nélkül,és kilehet engedni ruhával! Ne hagyjátok egyedül kint,ne legyen már ólba!

:-)

2014. dec. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szegénynek semmije, ami melegítené...kb. pont annyira fázik odakint, mint te meztelenül.

Én azt mondom, vigyétek be a lakásba és wc-re kabátban engedjétek ki naponta többször. Idős, beteg, szőrtelen kutyát nem lenne szíven kinnhagyni.

2014. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Legyen bent a melegben, ezt tegyétek meg neki. Ha kell, meleg zuhannyal fürdessétek meg, és addig ne engedjétek ki, amíg meg nem szárad teljesen. Este fürdetés, reggelre megszárad. Ha kiengeditek, legyen rajta valami ruha.
2014. dec. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Kiszárad a bőre,ritkán fürdessétek!!!!

Inkább pokrocban,a radiátor mellett alukáljon!

2014. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
3-as vagyok. Csak azért ajánlottam a fürdést, mert a kutyának egy idő után szaga van, és a lakásban ezt nem jó szagolgatni. Természetesen csak akkor kell fürdetni, ha már szaga van, így nem kell sűrűn fürdetni. És igen, a sok fürdetéstől kiszárad a bőre. De úgy tudom, lehet kapni kutyafürdető sampont, ami nem szárít.
2014. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönjük szépen. Persze bent lesz akkor. Csak volt aki azt mondta ismerősök között hogy inkább legyen kint, én csak azt szeretném amelyik jó neki. Igy termeszetes hogy bent lesz :)
2014. dec. 20. 23:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A beteg állatnak meleg kell. Ha mindig kint volt, akkor is. Egy meleg kuckó akár dobozból is az előszobában megpróbálható. Ha fázik, meglátod, belemegy-e?
2014. dec. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén szólva le vagyok döbbenve, hogy ez egyáltalán kérdésként felmerült benned...


A kutya csupasz, pont úgy érezné magát kinn az ólban, mint Te (csonttá fagyna). Öreg, beteg kutyát alapból egy ellenőrzött, meleg, kényelmes, nyugodt helyen kell(ene) tartani. Ha az előszobában úgy látod, nem fázik, akkor az is jó, de hideg kövön ne engedjétek feküdni. Ha az előszobában is reszket, adj rá egy vékonyabb kutyaruhát vagy pólóból varrt ruhát, amikor meg kiengeditek akkor meg vastag, bélelt kabátot.


Én a helyedben bevinném a ház meleg részére, akár nappaliba, előtte meg megtörlöd a földes mancsát és ennyi. Amikor meg kiengeditek, akkor nagykabát.


Egyébként a városi lakáskutyákra is azért kell a nagy hidegben kabát, mert ha a 25 fokból kimegy hirtelen a 0 fokba simán megfázik.

2014. dec. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy beteg, öreg kiskutyát miért kéne kint tartani? Kíváncsi vagyok, hogy az ismerősöd amelyik ezt mondta, hogy érezné magát a kutya helyében!

Természetesen bent legyen, kintre pedig adjatok rá ruhát, nehogy megfázzon.

2014. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éve találtunk egy nagyon öreg kutyát. Az első telet kint töltötte, saját akaratából, kutyaház, fűtött garázs, de idén már behoztuk. nem is megy ki szivesen, csak pisi kaki, aztán heverészik egész nap. vigyétek be a kisöreget, kell neki a meleg, legfőképpen a társaságotok.
2014. dec. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!