Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapós, "rágcsálós" a kölyök...

Harapós, "rágcsálós" a kölyök kiskutyám. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Nem harap nagyot, még a saját mancsát is rágcsálja, mert folyamatosan jönnek ki a fogai. 10 hetes most, kistestű kutyus, nagyon játékos. Látom hogy játékból harap, mert ha nincs bepörögve, akkor lehet simogatni, de neki majdhogynem ez a kedvenc játéka. Nem akarom megütni, mert akkor azt hiszi, hogy nem játszhat velem. Ilyenkor elő szoktam venni az egyik játékát, és húzogatom előtte.


Van olyan is, hogy csak teljesen bekapja az egyik ujjam, és nem csinál vele semmit, csak tartja rajta a száját, még rá se harap.


Most hogy egyre inkább nőnek a fogai, azért már tud fájni, mondjuk inkább akkor, amikor pont el akarnám húzni a kezem, és éppen csak rákap, mert mint ahogy írtam, nem harap agresszívan.


2014. dec. 21. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell és nem is szabad leszoktatni a rágásról, hiszen ez fontos, főleg fogzáskor és fogváltáskor! Szóval nem leszoktatni kell, hanem a helyes irányba terelni: venni neki rágcsákat pl. Nem kell megütni, mikor olyat rág, amit nem kéne, akkor cseréld el egy olyan játékra, amit rághat.
2014. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, akkor eddig általában jól csináltam :) ment a zöld kéz!
2014. dec. 22. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!