Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Finnyás kutya. Ráhagyjuk?

Finnyás kutya. Ráhagyjuk?

Figyelt kérdés

Kistestű 3 éves menhelyről "összeszedett". Nem én veszem a tápot neki, így táp kérdésben nincs beleszólásom, hogy mit kapjon, a lényeg az, hogy száraz táp, Spárban veszik, és nem a legjobb minőségű. Az elején jó étvággyal evett, mostanság kezdett el válogatni, sőt, szinte finnyás. Nagyon félős, a szomszédban egy időben mindig kalapáltak, emiatt a kutya pár napig csak kézből evett, gondolom nem mert enni a kinti zajok miatt. Mondtam a páromnak (övé a kutya), meg az anyjának, hogy hagyják békén, majd rá jön, hogy ha ezt játssza, akkor éhen marad. Most már eszik, de kb. annyit, hogy ne haljon éhen.

Kipróbáltam, mit csinál, ha keverek a kedvenc jutalomfalatából a kajába (Frolic). Mondanom sem kell, kiválogatta, jó ízűen behabzsolta, majd a többit otthagyta.

Egy óra elteltével el szoktuk előle venni, másnap megkapja ugyanazt. Igazam van ebben, hogy hagyjuk, hagy jöjjön rá saját maga a dolgokra?

Az anyósjelöltem már állatorvoshoz akarja vitetni, mert biztos beteg. Szerintem csak annyi a baja, hogy finnyás.

Kioktatást nem kérek a silány minőségű tápokról, tisztában vagyok vele, hogy mi a jó táp, de sajnos nekem ebben itt nincsen szavam.


2014. dec. 21. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Miért nem próbálsz rendes kaját adni neki a tápok helyett?


Lehet totál kikészülta gyomra, vagy hurutja van azért nem bír enni..


Adj neki normális húst..


Karácsony van!

2014. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

A száraz tápnál jobb a konzerv, vagy a nyesedék hús, csirkefarhát.. tudom, nem a kajával kapcsolatban akarsz infót, de árban ugyanaz lenne és jobb a tápértéke. Az állatorvos is ezt fogja mondani.

Ha éhes, úgyis fog enni, én azt mondom. Ennek ellenére nem kell elhanyagolni a lelki világát, ha menhelyi, akkor tapasztalhatott sok éhezést és bántalmazást, emiatt a félősség. Szeretettel többet lehet elérni nála, mint nemtörődömséggel.


A jutalomfalatot nem szabad etetésre használni, az csak jutalmazásra való.

2014. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként ha nincsen szavad az egészben, akkor mi értelme volt tanácsot kérned?


Úgysem fognak rád hallgatni..

2014. dec. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:
52%

Az, igen, gyomorhurutot kapott a táptól a kutya (én meg tőled agyvérzést), meg egyen inkább KONZERVET.


Normális tápot kéne neki venni, és azt elé rakni napi max kétszer öt percre, bár ha nem lát neki azonnal, el is lehet venni rögtön.

2014. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem irtam hogy a táptól kapta..


A menhelyi kutyáknak csomó fertőzése lehet, egymástól is elkapják, lappanghat is benne, sok esetben mondják, hogy le van oltva rendesen csakhogy elvidd aztán mégsincs.

2014. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Igazából a finnyásság abszolút minőségfüggetlen, a kutya nem tudja, mi a jó neki, mi nem, azt eszi szívesebben, ami jobban ízlik, lásd Whiskas-függő macskák.

Ha ez a táp az, amit eszik és enni is fog, amíg világ a világ, akkor kínáljátok meg vele naponta egyszer, se jutalomfalat, se házikoszt, se konzerv, se kézbőletetés. Eszik, nem eszik, majd eldönti. Olcsó tápon se fog éhenhalni a kutya.

2014. dec. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb, ha anyósjelölted elviszi állatorvoshoz. Talán ott elmondják, hogy mivel kéne etetni a kutyát (nem szeméttel).
2014. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek köszönöm a választ, a többiek nem voltak hasznosak, remélem értik miért.

Anyósjelöltem kis sem mozdul a házból, esélytelen, hogy elviszi dokihoz a kutyát.

2014. dec. 22. 10:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Neki már volt két kutyája, és én ne mondjam meg neki, hogy mit hogy csináljon. Ennyi a válasz, ha meg akarom neki magyarázni.
2014. dec. 22. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!