Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szembetegsége lehet?

Milyen szembetegsége lehet?

Figyelt kérdés

Halihó.

A 9 éves németjuhászom pár napja furán viselkedik,eddig a gondolt egyet a kert egyik végéből a másikba rohant teljes sebességgel,átcikcakkozva mindenen,most pedig óvatosan minden léptét megtervezi.

Most konkrétan akkor néz ránk amikor szólunk neki,mint ha nem látna minket.

Próbálkoztam labdát huzogattam előtte,megsem rezzent,csak amint meghallotta a hangját.

mindkét szeme elé oda tettem az öklömet,semmi csak amint az orrát kezdte mozgatni (szagolt) mozdította a fejét,mindkétszeménél,távolabb,meg közelebb vittem az öklömet,semmi reakció ,lendületből is közelítettem az öklömet ,mint ha ütnék hátha valami de semmi.

Nem zavarta a lámpa sem ,amit lendületből a szeme felé kapcsoltam,be se csukta a szemét.

Néztem a tálhoz úgy megy,hogy lassan az orrával odébb tolta ,mert nem látta,hogy ott van.

Nekiment a lábamnak is ,mint ha ott se lett volna.

Nézegettem kutya jellemző szembetegségeket,zöld/szürkehályog stb...

De kristálytiszta a szeme ,semmi zöldes folt,vagy szürkülés.

Mint azelőtt...

Nem könnyezik stb...

Az a baj,hogy 34 km-re van a legközelebbi állatorvos és kb 5-7 nap mire tudnék autót szerezni,buszra meg logikusan nem engedik fel,és egyik ismerősöm vagy szomszédom se jár arra .


2014. dec. 22. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra, mindekét szemre, nincs műszer nélkül látható tünet, az valszeg autoimmun. Készülj, hogy az a legrosszabb lehetőség, és ha szerencséd van is, maximum nem romlik. Mondjuk a szem alapból se nagyon szokott javulni... De ezt majd orvos megmondja ha megvizsgálta.

Mindaddig, amíg nem lép gyulladásba éppen elvan kezelés nélkül, utána viszont órák is számítanak.

2014. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kb 4 napja óriási szemekkel néz ,fura viselkedéssel társulva.
2014. dec. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!