Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félénk kutya probléma. Mit...

Isti1995 kérdése:

Félénk kutya probléma. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ezelőtt kb. 3 hónappal hazavittem az utcáról egy kóbor kutyát, akkor még kölyök volt, most kb. 7 hónapos, nagy növésű, az ez egyetlen probléma vele hogy bátortalan, mondhatni félős. Nagyon ritkán ugat, ha meghall más kutyákat behuzza a farkát, megilyed, elakar menni, futni. Gondolok arra h a múltban érhette egy olyan trauma ami kiváltja ezt és szeretném azok segítségét kérni akik értnek ehez a viselkedéshez vagy volt ilyen problémájuk, hogy mit lehet tenni??

Türelmes vagyok vele és gondoltam hogy ez csak az új hely és emberek miatt van, amíg megszokja, de nem akar elmúlni. Mit lehet tenni h nagyobb önbizalma-, bátrabb legyen??

Előre is köszönöm.



2014. dec. 22. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Sokat sétáltatni, belevinni új helyzetekbe, megmutatni, hogy ettől nem kell félni (nem simogatással, hanem jó példa mutatásával), de a legjobb lenne, ha elvinnéd kutyasuliba, ahol ezeket részletesen át tudjátok beszélni, meg ott a többi kölyökkel is szocializálódhatna kicsit meg felbátorodna.
2014. dec. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!