Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretem a kutyákat de jól...

Szeretem a kutyákat de jól gondolom hogy a kutyák is lehetnek gonoszak?

Figyelt kérdés
ha egy kutya megtámad, megharaphat stb.. egy embert .... vagy a kutyáknak csak addig vagyok fontos míg lát mihelyst elmegyek otthonról már nem is érdeklem ....
2014. dec. 22. 12:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Ezt én nehezen hiszem. Ha én elmegyek otthonról, úgy néz rám, mint akinek 6 halottja van. Mikor jövök, mindig a kapuban vár, szaladgál körülöttem boldogan (a felugrálásról már le van tiltva), mindenhova követ....szerintem fontos vagyok neki.
2014. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Nevelés kérdése.
2014. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Gonosz állat nincs. Az állatok különböző okból támadnak, acsarkodnak, de egyik sem a gonoszság. Az ugató, harapó kutya feszült, ideges, fél, vagy félti valamijét, stb. Nem utál téged.

Az meg hogy ha elmész otthonról, nem érdekled a kutyát... azt hiszem, ennél hüly_ébb mondatot nem nagyon olvastam még itt... nem tudom pontosan, hogy érted, meg egyáltalán honnan tudod. Ha jó gazdája vagy, már abban a pillanatban visszavár, ahogy kitetted a kapun a lábad. Ez kívül nem igazán látszik egy kutyán...

2014. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
de egy erős terület védő ösztönnel rendelkező kutyánál nehezen neveled le hogy a behatoló idegeneket ne tépje szét. pedig szétfogja mert nincs annyi esze hogy sarokba szorítsa vagy ott marasztalja addig míg te észre nem veszed.
2014. dec. 22. 12:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

De akkor sem gonosz, hanem félti a területét. Fenyegetést érez. Az ösztönnek engedelmeskedik.

Amúgy meg meg lehet tanítani arra, hogy csak fogjon, de ne támadjon.

2014. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gonoszság, hanem ösztön. Állatról beszélünk, nem egy gombokkal irányítható riasztóberendezésről. Ha valaki nem kívánja megtanulni, hogy hogyan lehet egy ilyen kutyával együttélni, az ne válasszon magának ilyen kutyát vagy fektessen be abba, hogy megtanulja kezelni.
2014. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert nincs annyi esze hogy sarokba szorítsa vagy ott marasztalja addig míg te észre nem veszed"


De van annyi esze. Attól függ, hogy mire nevelik. Vannak ösztöntréningek ahol megtanítják a kutyát arra, hogy csak parancsra támadjon, harapjon, egyébként csak sarokban tartja a behatolót.

De fordítva is igaz a dolog: egy kutya magától nem lesz nyomkövető, vakvezető vagy mentőkutya. Ezekre mind tanítani kell őket.

2014. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A gonoszsag emberi fogalom. A kutya az osztoneinek engedelmeskedik, de ha a kutya konkretan embert ol, ahhoz azert nagyon felre kellett nevelni meg hazorzo eseten is. Minden neveles kerdese.
2014. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Rosszul gondolod. És nem értesz a kutyákhoz.

Ha a kutya rosszat tesz, azt ő nem azért csinálja, mert mert gonosz, mert élvezi, mert bántani akar másokat, hanem mert valami baj van vele, valamit elrontottak az emberek. Eleve a rossz relatív, ami az embernek rossz, az egy állatnak akár természetes is lehet.

2014. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami pedig a védőösztönnel rendelkező kutyákat illeti: fogalmad sincs, hogy mikre lehet megtanítani egy kutyát, menj és tájékozódj. Az, hogy "ne tépjén szét" embereket még az egyszerűbb dolgok között van. Persze nem úgy működik, hogy megmondod a kutyának, hogy ejnyebejnye ne tépjed szét, ez pénz, munka, szakértő, kutyaiskola, idő stb kérdése. Különben meg nem tudom te hol laksz de errefelé még nem hallottam olyat, hogy kutyák téptek volna szét embert a kertjükben, pedig van néhány házőrző.
2014. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!