Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téged nem idegesítene egy...

Téged nem idegesítene egy ilyen kutyatartó szomszéd? Jogosan szólnék be nekik?

Figyelt kérdés

3 kutyájuk van, akik minden légyzümmögésre ugatnak mint egy veszett falka! Ha a az utca végén megy valaki, akkor is egymáson átbukva rohannak a kerítés mentén, ugatnak mintha szét szakítanák mindjárt a kerítést!


Ez is nagyon irritáló, de a család is!

De sétálni nem viszik el egyiket sem!


Úgy beszélnek a kutyákhoz mint egy degenerált lényhez.


Naponta többször hallom, hogy mivan, mivan, mivan, mivan tiiii! Mit csináltook?

Sziasztok, sziasztok, sziasztok, sziasztok, sziasztok! - Így jönnek haza a munkából, boltból, meg mit tudom honnan!


Jaaaaaj! de cukik vagytoook! Jaj de szééépek! Nézd milyen szépek így együtt! Jaaaj de szépeeeek!


Ahogy meghallom hogy kijönnek, haza jönnek, már zárom is be az ablakot, mert a fejem megfájdul tőlük!



Téged nem irritálna egy ilyen kutya tartó szomszéd, család?

Szerinted szólhatok valamit nekik, hogy ne beszéljen már úgy a kutyához, mint egy idióta állathoz?

Érti Ő azt is ha normálisan beszélnek hozzá?


Vagy nincs ehhez jogom? De nagyon idegesít, hogy úgy beszélnek egy értelmes állathoz, mint nem tudom mihez!



2014. dec. 22. 13:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
25%

Azzal nem tudnak mit tenni, hogy ugatnak, ráadásul a kutya azért van.

És jóhogy így beszélnek hozzájuk, mert szeretik őket.

És nem, nem irritálnának.

Persze szólhatsz nekik, de felesleges lesz, és csak konfliktus fog kialakulni.

2014. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Aki szereti a kutyáját az elviszi sétálni!
2014. dec. 22. 13:38
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

1. Akkor én is retardált vagyok, hogyha azt mondom a kutyáimnak, hogy de kis édes vagy, jó kislány stb...?

2. A kutyának az (is) a feladata, hogy védja a gazdi birtokát, ez ösztönből jön a legtöbb kutyánál.

3. Az tényleg elég baj, hogy sohasem viszik sétálni de az dolguk.

Szóval semmi közöd az egészhez úgy beszélnek a kutyákhoz ahogy akarnak. A kutyák meg kutyák, sokszor ugatnak, mert védik a területüket. Ez ellen nem tudsz mit csinálni.

2014. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

Aki szereti a kutyáját, az hagyja azt csinálni a kertben, amit akar. Merthogy nyilván nincs rossz dolguk a kutyáknak, ha van lehetőségük kerítés mellett rohangálni. Sétálni akkor kell vinni, ha meg akarod tanítani más kutyák közelében jól viselkedni, vagy ha nincs elég hely, pl. lakásban tartott állatok.


Röhejes vagy amúgy, az emberek a gyereküket vagy a szerelmüket is szokták becézgetni, vagy cukkolásból, kedvességből a haverokat. Persze ettől még viselkedhetsz kemény katonatisztként, csak másoknak ne mondd meg, hogy mit csináljanak.


Remélem, nálatok nincs kutya :)

2014. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező én megértelek, igazad van :D

Azért nincs jogod szólni, hogy bugyután beszélnek velük, az ugatásért már inkább.


"Sétálni akkor kell vinni, ha meg akarod tanítani más kutyák közelében jól viselkedni, vagy ha nincs elég hely, pl. lakásban tartott állatok. "

Tééééves, a kerti kutyának is szüksége van a sétára.

2014. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Megértelek, én is kiborulnék tőlük. Viszont mindenkinek joga van degeneráltnak idegesítőnek, akárminek lenni, amíg azt a törvény nem tiltja. Én nem díjaznám, ha beszólna a szomszéd, hogy hogyan beszélek a kutyáimmal, mert semmi köze hozzá.

Hát igen, ugatnak. Amíg nem ugatnak éjjel és nem érnek el egy bizonyos hangerőt (amit tutira nem érnek el), addig sajnos nincs más lehetőség, mint becsukni az ajtót, ablakot és tűrni.

2014. dec. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Én is nagyon kilennék... :( Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Nem jogos, ha szólsz neki... evvel inkább azt éred el, hogy elmérgesíted a viszonyt kettőtök között, és juszt is ezt fogja csinálni... :(


Sajnálom.. rossz az ilyen szomszéd...


Nekünk egy éve olyanok voltak alattunk (tégla ház legetetején lakunk), hogy az alattunk lévők non-stop dohányoztak kint az erkdélyükön, az összes füst dőlt be nyáron a mi lakásunkba, nekem pedig komoly gondom van a bagófüsttel, hányinger, fejfájás, stb.. már gyerekkoromban is elsápadtam, hánytam tőle.. :( De hálistennek elmentek, az új tulajok pedig nem dohányoznak. Én sem szólhattam.. pedig sokat fájt a fejem.. tűrnöm kellett..

2014. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A becézgetés, dicséret más mint az, hogy fél óráig ilyen hülyén ebszélek a kutyámhoz, úgy, hogy a szomszédot zavarja!

Elolvastátok amit írtam?

Normális fél óráig, sziasztoook, sziasztook, mivan, mivan, na mivan, na mivan? Ezt mondogatni a kutyának?

2014. dec. 22. 14:12
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Vannak kutyák, akik úgy őrzik a házat, hogy nem ugatják meg a ház előtt elhaladót, nem hogy azt, aki még az utcára sem fordul be, csak megérezték a szagát. Én egy kutya intelligencia szintjét azon is lemérem, hogy meg tudja ítélni, hogy mikortól érdemes felvenni a bodyguard szerepet. Ismert, hogy az aptótestű kutyák mennyire kiszámíthatatlan módon megugatnak még a járdán is embereket, vagy bárhol. Nyugtalan természetűek, idegesítőek tudnak lenni. A kutyát is nevelni kell, de nekik is van fajra jellemző tulajdonságuk, amit figyelembe kell venni. Sajnálom, hogy Magyarországon még mindig ott tartunk, hogy falvakban vicsorgó kutyák állnak a kerítésnél, nem lehet nyugodtan végigmenni az utcán. Szerintem a legtöbb kutyát meg lehetne tanítani arra, hogy mikor vegye fel a házőrző szerepet.
2014. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
36%
Igen, normális. Ráadásul kiabál, vagy hallgatózol nyitott ablaknál, hogy ennyire biztosan tudod?Talán nem kéne figyelgetni, és nem zavarna. Tudod, aki a kákán is csomót keres...
2014. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!