Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Max. Kéthónapos kutyusnak mit...

Max. Kéthónapos kutyusnak mit kellene adni kaját, nevelni hogy kéne, h ne egy szelíd kutyus legyen (tehát idegeneket ne engedje be, legalább ugassa meg rendesen őket), mikor lehet tanítani már neki dolgokat?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 22. 16:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azert nyuszit, mert egyedul van.

Es de, egy kozep-azsiai eseteben KOTELEZO erteni a kutyakhoz, mert ha megno, letepi a karod, ha igy allsz hozza. Nem egy csivavatok van, hanem a vilag egyik legkemenyebb kutyajat.

2014. dec. 23. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A gazdája sok ilyen kutyát tart, nem mondta, h ennyire király kutyát adott. :) Akkor most azt mondjátok meg, h mit csináljak, h megússzam a kutyasulit, mert annyira azért nem adja az élet, gondolom nem egy olcsóság az.


Nyissak egy külön részt ennek a kérdésemnek, ahol jó tanácsokkal látnátok el ezzel a kutyával kapcsolatban? Ne mondjátok már, h nem tudtok írásban segítséget adni, ha annyira értetek hozzá.

2014. dec. 23. 17:43
 13/20 anonim ***** válasza:
Semmivel nem tudod meguszni a kutyasulit, meet ez olyan dolog, amit latnod kell es a kikepzonek ki kell javitania a helyszinen a hibaidat. A gyakorirol nem lehet megtanulni kutyat nevelni. De legalabb olvass el par konyvet, konyvtarakat lehetne megtolteni a kutyakikepzes tudomanyaval. Ajanlom Jan Fennel es Cesar Millan konyveit. Es egy kicsit olvass utana a fajtanak a neten meg keress fel a fajtaval foglalkozo enbereket es veluk is beszelj.
2014. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igazabol a legjobb lenne neked is meg a kutyanak is, ha hozzaerto gazdit keresnel neki. En 10 eve kutyazom es nem mernek bevallalni egy ilyen kutyat. Nalad meg kb olyan a helyzet, mintha az 1x1-et sem tudnad, de derivalni probalnal.
2014. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Amugy egy kutyasuli meg mindig olcsobb, mint egy amputalt kar, neadjisten egy szettepett szomszed gyerek.
2014. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Én már láttam szelíd harci kutyákat, s nem értettek hozzá ők se sztem. Bár tény, h jobb lenne, ha kutyasuliba vinné az ember, de majd meglátjuk.
2014. dec. 23. 18:05
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ertesz hozza, honnan tudod, hogy mennyi energiat fektettek bele abba, hogy szelid legyen?????
2014. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

hát, ha vki nem igazán foglalkozik nagy korában a kutyával, akkor sztem korábban se sokat. Ezt így gondolom, ehhez nem kell érteni, ez nem olyan dolog.


Az az effektus, amikor a gyerek megkapja a játékot, s 5 perc után megunja.

2014. dec. 23. 18:16
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A harci kutyat ne keverd a pasztorkutyaval. A harci kutyanak emverrel szemben nagyon baratsagosnak kell lennie, kutyaval szemben viszont aggresszivnek. A pasztorkutya ezzel szemben emberrel is nagyon aggressziv tud lenni.
2014. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
De a lenyeg az, hogy ha van is olyan kutya, aki neveles nelkul tok jol viselkedik, az nem a szabaly, hanem a kivetel. Lattam mar golden retrievert, aki 7 honaposan a kornyek reme volt, pedig az az egyik legkonnyebben nevelheto fajta.
2014. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!