Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők és társtulajdonba...

Tenyésztők és társtulajdonba kutyát tartók. Az új tulajok mennyire mennek bele a társtulajdonba?

Figyelt kérdés
Mennyire egyeztek bele abba, hogy kiállításra hordja és elkérje 2-3 hónapra a kutyát a tenyésztő még lehoz tőle 1-2 almot?
2014. dec. 22. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mint jövőbeli vásárló, minden további nélkül belegyeznék bármilyen kötelezettségbe egy kiemelkedő minőségű kutyáért, de hogy oda nem adnám senkinek az biztos! Elmennék vele kiállításra/versenyre, nevelném az almot, de az biztos, hogy abba nem vagyok hajlandó belemennni, hogy a társtulajdonosság úgymond "személyes vizekre" evezzen. Magyarán a kutya érzelmileg csak az enyém. Ami ugye nem valósítható meg ha 2-3 hónapra lepasszolom, főleg nem egy olyan komoly dologra mint az ellés.
2014. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a társtulajdon nagyon bizalmi dolog, így én vadidegennek nem is adok így kutyát. Mindenképpen ismernem kell azt akinek társtulajdonba adok. Az alom általában nála születik, de ez megegyezés kérdése.
2014. dec. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát nem mennél bele abba, hogy a tenyésztője visszakérje arra a kis időre még lehozza az almot és felneveli a kölyköket 2 hónapos korukig?
2014. dec. 22. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele. A gyerekét sem adja kölcsön az ember néhány hónapra másoknak. Már gondolattól is rosszul lennék, ha valaki bejelentené "húú most elviszem néhány hónapra szülni". Persze lehet, hogy egy tenyésztőnek, akinek van 5-10 vagy több kutyája, nem olyan nagy szám, mert nem olyan személyes a kapcsolatuk. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy emberként kezelem, de én ezt képtelen lennék elviselni. Bármit kérhet, de a kutya gazdája csak én vagyok.
2014. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még sosem hallottam, hogy a társtulajdonosság arról szólna, hogy a kutyát passzolgatják ide-oda. Oké, talán elviszi kiálításra a tenyésztő néha de ennyi. A gazda dolga a többi. Az a pár hónap pedig nem "kis idő" amennyiben szereted a kutyád, főleg nem kis idő a kutya élethosszát nézve.
2014. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert már egy tapasztalt tenyésztő rábízna a tulajdonosra, hogy a kiskutyák ott szülessenek meg és ott nevelkednejek nem? Amikor a tulajdonos semmit nem tud a szülésről ha az első kutyája aki ott szül...
2014. dec. 22. 18:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy a tenyésztőn kívül senkinek sem lehet fogalma az ellésről? Ő tán profin született? Lehet, hogy kezdő még. Lehet, hogy akinek eladja a kutyát az állatok között nőtt fel és több alom kiskutyát felnevelt már.

Nekem fontosabb a kutya és az én kapcsolatom, mint egy alom nem létező kiskutya. A tenyésztő odaadná valakinek az imádott kutyáját "néhány hónapra" minden gond nélkül csak mert az illető valamiben jobb? Ha igen, akkor vele van a baj.

2014. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben eleve nem kerülne a gazdihoz egy olyan kutya, akit tovább akarnak majd tenyészteni. Vagy legalábbis ritka, mert az olyan minőségű kutyát vagy megtartja magának a tenyésztő vagy olyannak adja, aki tervezi a tenyésztést. Eleve már komolyabban is csak akkor viszi kiállításra, ha "akar tőle valamit". Tehát nyilván szó volt erről, hogy majd lehet tenyészteni. Ilyenkor meg mondjuk a gazdi utánanézhetne azért, hogy mégis mibe megy bele.
2014. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én teljesen benne lennék. A kiállítás világa különösebben nem érdekel, így még örülnék is, ha a tenyésztő vinné a kutyát magával, a tenyésztéshez pedig nem értek, őszintén szólva elég távol áll tőlem, nem érdekel, nem akarnék almot lehozni a kutyámtól, így ugyancsak megkönnyebbülés lenne, ha a tenyésztője intézné ezt is. Persze ez a társtulajdonos szerződés tényleg egy komoly bizalmi kapcsolat, a feleknek jól kell ismerni egymást hozzá.
2014. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele. Egy olyan bizalomba, amilyen egy jó kutya-gazda kapcsolatot jellemez, nem fér bele pár hónapnyi "visszakérés". Ha nekem nincsenek tenyésztési ambícióim (márpedig nincsenek, hiszen sem képzettségem, sem pénzem hozzá), akkor bármilyen jó vérvonalból származik is, mindenképpen ivartalanítanám eleve. De egy alomért, amit nem is én akartam, nem nélkülözném hónapokig a kutyám, és szerintem ő sem engem. Elég rossz lehet neki, hogy egy kvázi idegen befedezteti, leelleti, majd a kölykök nevelése miatt még hónapokig magánál tartja, a gazdája nélkül...
2014. dec. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!