Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a viselkedés normális...

Ez a viselkedés normális nyakörvvel?

Figyelt kérdés

Egy 2 hónapos Amstaff kiskutyám van és vettem neki egy láncot a nyakára ami nem szorul és nem is nehéz.Amikor felrakom akkor mintha kicserélődne a kutya.Hempereg a földön,vakaródzik,sír,körbe körbe rohangál a lakásba,mintha ideg összeroppanást kapott volna.3 napon át minden nap felraktam rá 2 órára de sajnáltam nézni,ahogy szenved és levettem.

Tanács kellene,hogy mit tegyek. Hagyjam szenvedni,amíg megszokja,vagy próbáljam meg nagyobb korába,vagy ne fémláncot rakjak rá?Esetleg lehet ebből valami idegi probléma a későbbiekben?



2014. dec. 22. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Adj annak a láncnak valami pozitív asszociációt a kutya számára. Felteszed, ő csak azt érzi, hogy nem természetes, és te sem teszel semmit.

Próbáld pozitív dolgokhoz kötni, pl a lánccal a nyakában elvinni sétálni, vagy akkor feltenni, mikor kutyabarátokkal találkozik, esetleg játszani vele, hogy ne figyeljen oda.

A lényeg, hogy a lánc ne egy értelmetlen szenvedés legyen neki, hanem valami, amihez lassan hozzászokhat. Ha tényleg nem szoros és nehéz, akkor csak szokatlan neki.

2014. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Adj rá egy sima szövet nyakörvet, ami nem csörög meg mozog állandóan a nyakán, azt is elég nehéz megszoknia, nemhogy egy láncot. Nem is értem, minek kell a két hónapos kutyára láncnyakörv.

Amúgy ha jó helyről vetted volna a kutyát, ahol eleve nyakörvhöz szoktatta a tenyésztő, nem lenne ilyen gondod... Csak jó tanács, a jövőre nézve :)

2014. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az,hogy egy 7 hetes kutya nincs nyakörvhöz szoktatva abszolút nem következtethető arra,hogy rossz tenyésztőtől vettem.Butaságot írtál....
2014. dec. 22. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
De. Meg abból is, hogy 7 hetesen nálad van a kölyök, amikor a törvény és a józan ész szerint is 8 hét a minimum.
2014. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor elhoztam egy keddin nap volt és csütörtökön töltötte a 8 hetet szóval most nem, hiszem,hogy az a 2 nap eget rengető hiba lenne...de egyáltalán nem az volt a kérdés hogy" Mikor lehet elhozni a kutyát 54 vagy 56 naposan?" :))))))
2014. dec. 22. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A kérdést megválasztoltam, te kötöttél bele a többibe :)
2014. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte adj rá szövet nyakörvet, ha azzal is hisztizik, próbáld játékkal, kajával elterelni a figyelmét, és hagyd rajta pár napig. Meg fogja szokni. Lánc nyakörv elég akkor, ha majd nagyobb lesz kicsit, és a "normál" nyakörvet már megszokta, és összeköti a kellemes élménnyel (sétával).
2014. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Hogy a következő időkben nem lesz vele könnyű dolgod, az tuti. Egy nyakörvért ilyen hisztit lecsapni......
2014. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is nem rég kaptam kiskutyát, neki sima szövetnyakörve van, és egyáltalán nem viselkedik így. Szerintem a lógó lánc zavarja:)
2014. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A minimum, hogy a tenyésztő hozzászoktatja a nyakörvhöz, ezzel még dolga sincs, csak ráadja babaként (persze nem láncot, elég egy darab madzag is, csak legyen valami) de már mindegy, úgysem ez lesz a legnagyobb gondod, ha már most falakba ütközöl. Mindenképp járjatok vele két kombi után oviba.
2015. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!