Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes magatartás a...

Mi a helyes magatartás a kutyámmal szemben, ha vendégem érkezik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hogyan viszonyuljak a kutyához?

Hogyan viszonyuljon a vendég a kutyához?

Hogyan viszonyuljon a kutya hozzánk?

Legyen a kutya velünk egy helyiségben, vagy ilyenkor különítsük el?

Hogyan zajlik helyesen a vendéglátás a kutyásoknál?


Infó magunkról: felnőtt, keverék kutyánk van, igazából vele nincs sok gond (inkább a vendégekkel), szófogadó, ha kell nyugodtan fekszik, ha kell játszik.


20/L



2014. dec. 22. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan viszonyuljak a kutyához? "

Ahogy mindig, nyugodtan, határozottan, várd el tőle a helyes viselkedést, ne engedd intézkedni, világosan közöld vele, hogy ez a te hatásköröd.


"Hogyan viszonyuljon a vendég a kutyához?"

Ha lehet vele beszélni, akkor leginkább sehogy, amíg le nem nyugszik a kutya, nézze levegőnek, aztán amikor úgy gondolod, hogy nyugalom van, akkor odahívhatja és foglalkozhat vele. Szóval kb. ahogy minden gazdának kellene hazaérkezés után.


"Hogyan viszonyuljon a kutya hozzánk?"

Ezt nem tudom értelmezni. Ő úgy fog veled viselkedni, ahogy a te viselkedésedből neki következik, szóval az első pont lép érvénybe, érd el, hogy viselkedjen normálisan és hallgasson rád, nyilván.


"Legyen a kutya velünk egy helyiségben, vagy ilyenkor különítsük el?"

Miért különítenéd el?


"Hogyan zajlik helyesen a vendéglátás a kutyásoknál?"

Ugyanúgy, mint nem kutyáséknál, csak van egy kutya is a lakásban. Esetleg a retardáltabb ismerősöknek sokszor el kell ismételni, hogy szíveskedjen nem zabáltatni a kutyát, mert ha ezt teszi, akkor a kutya el lesz zavarva a helyére, ami neki sokkal rosszabb, mint az, ha nem kap sajtos tallért.

2014. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tennék hozzá, hogy attól is függ, hogy a vendég alapjáraton hogy viszonyul a kutyához. Nyilván érdemes elkülöníteni a kutyát, ha a vendég fél a kutyáktól. Vagy ha a vendégről tudod, hogy leszrja, amit kérsz tőle a kutya kapcsán (izgatja, mert azon élvezkedik, hogy neki annyira örül, hogy felugrál rá, vagy eteti az asztal alatt), akkor én szintén elkülöníteném a kutyát, hogy megkíméljem magam a hülyeségtől.
2014. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld pacsi.

Ami a kutyát illeti, ő tökéletesen hallgat ránk.

Én is inkább azt szeretem, ha levegőnek nézik és majd csak kis időn belül megsimogatják és utána békénhagyják, végülis az én vendégeim.

A gond inkább a "retardált ismerősökkel" van, pontosan azzal amit leírtatok, hogy nem tudnak normálisan viselkedni az állattal, meg amúgy is, most akkor hozzám jöttek vagy a kutyához?!

A közelmúltban egy vendég miatt kellett megbüntetnem a kutyát (igazából mondhatni mindhárman hibáztunk) és utána olyan lelkiismeretfurdalásom volt. Az illető szerintem fel sem fogta, hogy miatta lett megbüntetve, ő csak annyit szűrt le az egészből, hogy én mennyire szigorú vagyok, mert következetesen nevelem a kutyám és megkövetelem a tekintélyt.

Szóval az ilyen személyektől szeretném elkülöníteni és megkímélni magunkat egyesek hülyeségétől. Csak még azt nem tudom, hogyan fogom kivitelezni.

Van aki nem elégszik meg azzal a válasszal, hogy "nálunk az a szabály, hogy ha vendégünk van, akkor a kutya ki van zárva" és mikor megkérdezik, hogy miért, nem mondhatom az arcukba, hogy: "azért mert idiótán viselkedsz"

Szerintetek milyen dumát kéne ilyenkor beadjak?

2014. dec. 23. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én tapló vagyok, és mindenkinek megmondom, hogy azért van elküldve a kutya, mert ők úgy viselkednek, ahogy, és ez nem tesz jót a kutyának.

Illetve anyóséknál családi pofaviziten szoktam mondani, hogy a kisebbik kutya hányós, szóval aki zabáltatja, az visz minket haza kocsival, hogy az ő autóját rókázza össze. Furcsa módon ez szokott hatni.

2014. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!